Schiphol voert winst op dankzij meer passagiers
SCHIPHOL (ANP) - Luchthavenbedrijf Schiphol heeft vorig jaar meer winst en omzet behaald. Ondanks de beperkte groeiruimte nam het aantal passagiers toe. Dat zorgde voor hogere inkomsten uit met name de havengelden die luchtvaartmaatschappijen betalen. Ook de parkeer- en winkelomzet nam toe.
De totale omzet van Schiphol Group, waar ook de luchthavens van Eindhoven en Rotterdam onder vallen, kwam uit op 1,6 miljard euro. Dat is 7 procent meer dan een jaar eerder. De nettowinst ging met circa een tiende omhoog naar 355 miljoen euro.
Het aantal passagiers op Schiphol nam met 0,9 procent toe tot 71,7 miljoen. Zij gaven gemiddeld 12,90 euro uit in de luchthavenwinkels. Dat was een jaar eerder nog 13,13 euro. De gemiddelde besteding in de horeca nam daarentegen iets toe, van 4,81 naar 4,89 euro.
Opening Lelystad Airport
Schiphol gaat voor dit jaar uit van een beperkte passagiersgroei en een "stabiel" resultaat. Verder wordt 2020 "een cruciaal jaar" waarin politieke besluiten vallen over de toekomstige ontwikkeling van Schiphol en de opening van Lelystad Airport.
De aandeelhouders van Schiphol, waarvan de rijksoverheid de grootste is, mogen onderling 151 miljoen euro aan dividend verdelen. De winstuitkering over 2018 bedroeg 117 miljoen euro.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
52 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.
2 uur geleden