Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol vindt risico's te groot bij 24-uursstaking personeel KLM

Schiphol vindt risico's te groot bij 24-uursstaking personeel KLM

HAARLEM (ANP) - Schiphol vreest te grote risico's voor de veiligheid en openbare orde als grondpersoneel van KLM het werk neerlegt op de luchthaven. Dat brengt passagiers en personeel in gevaar, stelde een advocaat van de luchthaven woensdag in de rechtbank in Haarlem. De luchthaven eist dat de rechter de vakbonden FNV en CNV verbiedt om zaterdag een staking van 24 uur op Schiphol te organiseren.

Grondpersoneel van KLM helpt bijvoorbeeld bij het versjouwen van koffers of het verslepen van vliegtuigen. Schiphol stelde in de rechtbank in Haarlem dat er grote problemen kunnen ontstaan als door de staking vliegtuigen niet meer kunnen landen, mensen te lang in aangekomen vliegtuigen moeten wachten en aankomst- en vertrekhallen te vol raken.

Schiphol wees erop dat bij dit soort problemen het luchthavenpersoneel "het moet bezuren". Toen in april 2022 bijvoorbeeld een spontane staking van zes uur werd gehouden, zorgde dat voor chaotische situaties op Schiphol waarbij medewerkers van het vliegveld met agressie te maken kregen.

De advocaat van Schiphol sprak tijdens een kort geding dat KLM had aangespannen tegen FNV en CNV om de staking te laten verbieden. De luchthaven zegt zich niet te willen mengen in het cao-conflict tussen die partijen en erkent dat staken een grondrecht is. "Maar geen enkel recht is onbeperkt, ook het stakingsrecht niet." Hij deed nog de suggestie van korte acties van een half uur op zaterdagochtend, die ook voor overlast zorgen, maar niet ontwrichtend zijn.

Meer uit Financieel

Wall Street wacht met spanning op speech Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.

3 uur geleden
Panamese president wil dat bananenconcern Chiquita terugkomt

PANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.

4 uur geleden
Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO

ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.

5 uur geleden
Gemengd slot Europese beurzen na bekrachtiging handelsdeal EU-VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.

7 uur geleden
Amerikaanse justitie wil onderzoek instellen naar Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.

7 uur geleden
Europese autosector verheugd over bevestiging tariefsverlaging

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.

8 uur geleden
VNO-NCW: meer duidelijkheid, maar tarieven blijven pijnlijk

DEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.

8 uur geleden