Schiphol vindt nieuwe topman in Van Oord
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft in Pieter van Oord een opvolger gevonden voor de tijdelijke topman van de luchthavengroep, Ruud Sondag. Hij komt over van de maritiem dienstverlener Van Oord, bekend van bijvoorbeeld baggerklussen en het leggen van kabels voor windparken op zee. Het is de bedoeling dat Van Oord vanaf juni volgend jaar de leiding geeft aan de Schiphol Group.
De raad van commissarissen van Schiphol zegt dat bij de keuze voor Van Oord zijn visie op de verduurzaming van de luchtvaartsector zwaar meewoog. Daarnaast heeft hij volgens de commissarissen veel ervaring in een "complexe, operationele sector".
Pieter van Oord stond sinds 2008 aan de leiding van het familiebedrijf Van Oord, waarbij hij zijn oom Koos opvolgde. Onder zijn leiding verbreedde de in Rotterdam gevestigde baggeraar zich naar een bredere maritiem dienstverlener, stelt het bedrijf. Van Oord is lid van de raad van toezicht van het Nationale Park De Hoge Veluwe en president-commissaris bij Stadion Feijenoord.
'Andere belangen'
De huidige topbestuurder Sondag legt zijn functie in maart al neer, waarna financieel directeur Robert Carsouw een aantal maanden interim-topman van Schiphol zal zijn. Sondag loste in november vorig jaar de opgestapte Dick Benschop af als eindverantwoordelijke van de luchthaven. Benschop vertrok na een chaotische zomer door personeelstekorten.
Schiphol krijgt steeds meer kritiek vanuit de maatschappij, onder andere om de geluidshinder voor omwonenden en de milieubelasting van het vliegverkeer. "Schiphol is een voornaam knooppunt voor de Nederlandse en internationale mobiliteit. Ik realiseer mij dat die betekenis samen moet gaan met andere belangen, binnen en buiten de luchthaven", stelt Van Oord in een verklaring.
'Vijfde generatie'
Onlangs schortte demissionair minister Mark Harbers (Infrastructuur) het besluit om Schiphol volgend jaar al te laten krimpen op na druk uit Brussel en Washington. Het bestuur van Schiphol was, in tegenstelling tot luchtvaartmaatschappijen, voorstander van die verlaging naar maximaal 460.000 vluchten per jaar.
Van Oord wijst Govert van Oord aan als nieuwe topman. De telg uit de zakenfamilie geeft nu leiding aan het bedrijfsonderdeel voor bagger- en infrastructuurklussen. "We zijn verheugd het leiderschap van het familiebedrijf over te kunnen dragen van de vierde naar de vijfde generatie", meldt het bedrijf.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.
30 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Op de Aziatische beurzen stonden de AI-gerelateerde aandelen onder druk na de verkiezingszege van de Democraten in de Verenigde Staten. De Democraten stevenen af op een forse overwinning in de Amerikaanse midterms en lijken zowel een meerderheid in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden te krijgen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Het bedrijfsresultaat valt hierdoor tussen de 75 miljoen en 100 miljoen euro lager uit, maakte het concern woensdag bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in oktober 3,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen, na de stijging tot 3,4 procent in september. Boodschappen werden opnieuw iets goedkoper vergeleken met een jaar geleden, maar energie en motorbrandstoffen werden opnieuw duurder.
2 uur geledenNORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
10 uur geleden