Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol verwerkt nog steeds veel minder passagiers

Schiphol verwerkt nog steeds veel minder passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwerkt door alle coronamaatregelen nog steeds veel minder passagiers. Vorige maand reisden er zo'n 870.000 mensen met het vliegtuig via Schiphol. Dat was een afname van 83 procent ten opzichte van de 5 miljoen reizigers van een jaar eerder, heeft de luchthaven bekendgemaakt. Naar alle continenten nam het passagiersvervoer sterk af, variërend van een afname met 70 procent naar Latijns-Amerika en bijna 90 procent naar Azië.

Het aantal vluchten lag in januari 61 procent lager en kwam uit op 14.666. Daarvan waren er 2232 vrachtvluchten, wat meer dan een verdubbeling is van het aantal uit januari 2020. Door die verdubbeling werd de afname van de beschikbare vrachtruimte aan boord van passagiersvluchten meer dan goedgemaakt. Met 133.000 ton aan vervoerde vracht zat Schiphol 18 procent boven de hoeveelheid die een jaar geleden werd verwerkt.

De luchtvaartsector is zwaar getroffen door het coronavirus. Daardoor zijn er onder meer reisbeperkingen opgelegd en is er ook veel minder animo om te vliegen. Sinds 23 januari heeft de Nederlandse overheid een verbod ingesteld op passagiersvluchten naar verschillende landen waaronder het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Afrika en Brazilië.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

4 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

4 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

7 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

8 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

9 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

9 uur geleden