Schiphol verwerkt nog steeds veel minder passagiers
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwerkt door alle coronamaatregelen nog steeds veel minder passagiers. Vorige maand reisden er zo'n 870.000 mensen met het vliegtuig via Schiphol. Dat was een afname van 83 procent ten opzichte van de 5 miljoen reizigers van een jaar eerder, heeft de luchthaven bekendgemaakt. Naar alle continenten nam het passagiersvervoer sterk af, variërend van een afname met 70 procent naar Latijns-Amerika en bijna 90 procent naar Azië.
Het aantal vluchten lag in januari 61 procent lager en kwam uit op 14.666. Daarvan waren er 2232 vrachtvluchten, wat meer dan een verdubbeling is van het aantal uit januari 2020. Door die verdubbeling werd de afname van de beschikbare vrachtruimte aan boord van passagiersvluchten meer dan goedgemaakt. Met 133.000 ton aan vervoerde vracht zat Schiphol 18 procent boven de hoeveelheid die een jaar geleden werd verwerkt.
De luchtvaartsector is zwaar getroffen door het coronavirus. Daardoor zijn er onder meer reisbeperkingen opgelegd en is er ook veel minder animo om te vliegen. Sinds 23 januari heeft de Nederlandse overheid een verbod ingesteld op passagiersvluchten naar verschillende landen waaronder het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Afrika en Brazilië.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
40 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.
3 uur geleden