Schiphol verwacht drukkere zomervakantie dan vorig jaar
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat het deze zomervakantie drukker wordt op de luchthaven dan vorig jaar, maar denkt nog niet op het niveau van voor de coronapandemie uit te komen. Reizigers moeten er door de drukte rekening mee houden dat ze langer moeten wachten bij de check-in, de securitycontrole of paspoortcontrole.
Volgens een woordvoerster is er genoeg "capaciteit" beschikbaar om de zomervakantie "beheersbaar" te laten verlopen. "Maar het blijft de vakantieperiode, dus is het drukker op Schiphol."
Tijdens de vakantieperiode, die aanstaande vrijdag voor de eerste regio begint en tot 1 september duurt, rekent de luchthaven gemiddeld op 69.000 vertrekkende reizigers per dag. Dat zijn er dagelijks zo'n duizend meer dan vorig jaar. In 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie, ging het nog om gemiddeld 73.000 vertrekkende reizigers per dag.
Piekdagen
Op piekdagen verwacht Schiphol rond de 81.500 vertrekkende reizigers per dag. In 2023 vertrokken op de drukste dagen zo'n 77.000 reizigers vanaf de luchthaven.
Schiphol adviseert reizigers onder meer om op tijd naar de luchthaven te komen en thuis alvast in te checken voor de vlucht. Over het algemeen raadt Schiphol reizigers aan voor Europese vluchten twee uur van tevoren op de luchthaven te zijn en voor intercontinentale vluchten drie uur. Reizigers kunnen ook gratis een tijdslot boeken voor de securitycontrole.
In Nederland start de zomervakantie per regio op een verschillend moment en dit jaar trapt regio Zuid af op 6 juli. Daarna volgen de andere regio's op 13 juli en 20 juli. Tijdens die weekenden wordt dan ook extra drukte verwacht. Ook als reizigers vanaf 19 augustus weer naar huis gaan wordt het drukker, verwacht de luchthaven.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
8 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
9 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
11 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
22 uur geleden