Schiphol verwacht 10 procent meer reizigers in meivakantie
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht tijdens de meivakantie, die komend weekend begint, 10 procent meer reizigers dan vorig jaar. Vanaf vrijdag vertrekken dagelijks gemiddeld ruim 70.000 reizigers vanaf Schiphol, tegen 64.500 vorig jaar. Op piekdagen, aan het begin van de vakantie, zijn dat dagelijks meer dan 80.000.
Schiphol verwacht in totaal dagelijks bijna 180.000 passagiers die tijdens de meivakantie vertrekken, overstappen of aankomen op de luchthaven. Volgens een woordvoerster past de toename van het aantal reizigers in de trend dat sinds covid weer meer mensen op reis gaan. Populaire bestemmingen voor de meivakantie zijn Spanje, Groot-Brittannië en Italië.
Tijdens de meivakantie gebruikt Schiphol 53 nieuwe veiligheidsscanners met de nieuwste technologie om de doorstroom zo goed mogelijk te laten verlopen. De luchthaven heeft alle securityscanners waarmee vertrekkende passagiers worden gecontroleerd, vervangen door snellere exemplaren. De nieuwe scanners analyseren in nog geen drie seconden of reizigers verboden voorwerpen bij zich hebben. Bovendien zijn door de nieuwe technologie minder fouilleringen nodig, terwijl de hoge veiligheidseisen op Schiphol nog steeds worden gehandhaafd.
Voldoende personeel
De woordvoerster zegt dat er voldoende personeel aanwezig is om de drukte aan te kunnen. "We zijn er klaar voor." Eerder zorgden personeelstekorten bij de beveiliging en in de bagageafhandeling voor veel problemen en lange rijen.
Wel moeten reizigers rekening houden met langere wachttijden en zich goed voorbereiden. Het is weer mogelijk drie dagen voor vertrek online een tijdslot te reserveren voor de securitycontrole en wie vliegt met KLM, Transavia of TUI kan op parkeerplaats P3 de koffers al afgeven en inchecken.
Andere luchthavens
Ook andere luchthavens zien drukte in de meivakantie. Zo verwacht Rotterdam The Hague Airport vanaf zaterdag tot en met 12 mei zo'n 104.000 passagiers, iets minder dan vorig jaar. Eindhoven Airport meldde eerder dat in en rond de meivakantie dagelijks tussen de 20.000 en 24.000 vertrekkende en aankomende passagiers het vliegveld aandoen. Het aantal vluchten is hier ongeveer gelijk aan 2023. Beide luchthavens verwachten geen problemen door een tekort aan personeel. "Vorig jaar hadden we buiten nog een tent staan en hekken, maar dat is dit jaar niet meer", zegt een woordvoerster van Rotterdam The Hague Airport.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
2 uur geleden