Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol verwacht 10 procent meer reizigers in meivakantie

Schiphol verwacht 10 procent meer reizigers in meivakantie

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht tijdens de meivakantie, die komend weekend begint, 10 procent meer reizigers dan vorig jaar. Vanaf vrijdag vertrekken dagelijks gemiddeld ruim 70.000 reizigers vanaf Schiphol, tegen 64.500 vorig jaar. Op piekdagen, aan het begin van de vakantie, zijn dat dagelijks meer dan 80.000.

Schiphol verwacht in totaal dagelijks bijna 180.000 passagiers die tijdens de meivakantie vertrekken, overstappen of aankomen op de luchthaven. Volgens een woordvoerster past de toename van het aantal reizigers in de trend dat sinds covid weer meer mensen op reis gaan. Populaire bestemmingen voor de meivakantie zijn Spanje, Groot-Brittannië en Italië.

Tijdens de meivakantie gebruikt Schiphol 53 nieuwe veiligheidsscanners met de nieuwste technologie om de doorstroom zo goed mogelijk te laten verlopen. De luchthaven heeft alle securityscanners waarmee vertrekkende passagiers worden gecontroleerd, vervangen door snellere exemplaren. De nieuwe scanners analyseren in nog geen drie seconden of reizigers verboden voorwerpen bij zich hebben. Bovendien zijn door de nieuwe technologie minder fouilleringen nodig, terwijl de hoge veiligheidseisen op Schiphol nog steeds worden gehandhaafd.

Voldoende personeel

De woordvoerster zegt dat er voldoende personeel aanwezig is om de drukte aan te kunnen. "We zijn er klaar voor." Eerder zorgden personeelstekorten bij de beveiliging en in de bagageafhandeling voor veel problemen en lange rijen.

Wel moeten reizigers rekening houden met langere wachttijden en zich goed voorbereiden. Het is weer mogelijk drie dagen voor vertrek online een tijdslot te reserveren voor de securitycontrole en wie vliegt met KLM, Transavia of TUI kan op parkeerplaats P3 de koffers al afgeven en inchecken.

Andere luchthavens

Ook andere luchthavens zien drukte in de meivakantie. Zo verwacht Rotterdam The Hague Airport vanaf zaterdag tot en met 12 mei zo'n 104.000 passagiers, iets minder dan vorig jaar. Eindhoven Airport meldde eerder dat in en rond de meivakantie dagelijks tussen de 20.000 en 24.000 vertrekkende en aankomende passagiers het vliegveld aandoen. Het aantal vluchten is hier ongeveer gelijk aan 2023. Beide luchthavens verwachten geen problemen door een tekort aan personeel. "Vorig jaar hadden we buiten nog een tent staan en hekken, maar dat is dit jaar niet meer", zegt een woordvoerster van Rotterdam The Hague Airport.

Meer uit Financieel

Nederlandse EU-parlementariërs verdeeld over Mercosur-stemming

STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.

1 uur geleden
Greenpeace blij met twijfels Europees Parlement over Mercosur

BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.

1 uur geleden
EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

2 uur geleden
Europese Commissie betreurt besluit over rechtszaak Mercosur

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.

2 uur geleden
Europees Parlement stemt Mercosur-deal naar rechtbank

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.

2 uur geleden
Spaanse grootbank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela

DAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.

3 uur geleden
Duitse staalproductie gedaald naar laagste niveau sinds 2009

BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.

3 uur geleden