Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol vervoerde in juni 93 procent minder passagiers

Schiphol vervoerde in juni 93 procent minder passagiers

SCHIPHOL (ANP/BLOOMBERG) - De passagiersstroom op Schiphol was in juni bijna opgedroogd. Vorige maand reisden 471.852 reizigers van en naar de luchthaven. Dat is een daling van 93 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Toen was juni goed voor 6,5 miljoen passagiers.

In mei was er nog sprake van een daling op jaarbasis van 97 procent. Het aantal vliegbewegingen in die maand kwam uit op 5878. Afgelopen maand lag het aantal vliegbewegingen op 8118. Dat is 81 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar.

Het aantal vrachtvluchten steeg wel, met 1368 tot een totaal van 2473. Vooral van en naar Noord-Amerika werden meer vrachtvluchten uitgevoerd.

Schiphol verwacht dat het totaal aantal vluchten in juli weer verder toeneemt. De luchthaven denkt eind van de maand tussen de 55.000 en 70.000 passagiers en ongeveer 600 vluchten per dag te verwelkomen.

Meer uit Financieel

Amsterdam-Rijnkanaal blijft in nacht toch open voor scheepvaart

UTRECHT (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.

8 minuten geleden
Airbus levert minder A330neo-toestellen af om kwaliteitsprobleem

BLAGNAC (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft te maken gehad met een kwaliteitsprobleem aan zijn A330neo-toestellen, waardoor de afgelopen drie maanden bijna geen vliegtuigen van dit type zijn afgeleverd. Airbus meldt aan persbureau Bloomberg dat de oorzaak van het probleem inmiddels is vastgesteld en dat de leveringen zijn hervat.

1 uur geleden
Klarna overtuigt Kifid dat wanbetalers geen verdienmodel zijn

DEN HAAG (ANP) - Inkomsten als gevolg van wanbetaling, bijvoorbeeld uit incassokosten, zijn geen onderdeel van het verdienmodel van achterafbetalingsdienst Klarna. De geschillencommissie van financieel klachteninstituut Kifid is voor het eerst tot die conclusie gekomen na een uitgebreid betoog van Klarna.

1 uur geleden
Rechtszaak tegen Apple in VK om apptrackingfunctie

LONDEN (ANP/RTR) - App-ontwikkelaars hebben Apple in Londen voor de rechter gedaagd. De zaak draait om de apptrackingfunctie van het Amerikaanse techbedrijf. Die houdt in dat apps de gebruiker om toestemming moeten vragen voordat ze die gebruiker op websites of in apps van derden kunnen volgen.

1 uur geleden
Onderzoeksinstituten positiever over Duitse economie dit jaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economische onderzoeksinstituten Ifo en IfW hebben de groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor 2026 stevig verhoogd. De verhogingen volgen op een sterker dan verwachte groei van de grootste economie van Europa in het tweede kwartaal.

3 uur geleden
DNB begint met reorganisatie, 290 banen verdwijnen

AMSTERDAM (ANP) - Bij De Nederlandsche Bank (DNB) komen ongeveer 290 voltijdsbanen te vervallen als onderdeel van een vorig jaar aangekondigde reorganisatie. Dat bevestigt een woordvoerder van de centrale bank na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De meeste banen zullen verdwijnen door natuurlijk verloop, maar gedwongen ontslagen zijn "onvermijdelijk".

3 uur geleden
CPB: meer CO2 en amper lagere kosten bij soepelere klimaatregels

DEN HAAG (ANP) - Voorgestelde versoepelingen aan het handelssysteem voor uitstootrechten van de Europese Unie zorgen voor veel meer uitstoot. Tegelijkertijd doen ze maar weinig om de energiekosten voor de Europese industrie te verlagen. Dat concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een analyse van de versoepelingen van de klimaatregels die de Europese Commissie in juli voorstelde.

3 uur geleden