Schiphol verhoogt lonen eigen personeel volgend jaar met 8 procent
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol Nederland verhoogt de lonen van eigen medewerkers volgend jaar met 8 procent. Daarover heeft de luchthavenuitbater een deelovereenkomst bereikt voor de cao van het bedrijf met vakbonden FNV, CNV en VPS.
Het gaat om werknemers die werkzaam zijn op de verschillende afdelingen van de organisatie Schiphol, zoals voorlichters en administratief medewerkers. Niet om bijvoorbeeld bagageafhandelaars of beveiligers. De cao geldt namelijk voor de ongeveer 2300 medewerkers die in dienst zijn van Schiphol Nederland, en loopt van april 2023 tot oktober 2024.
Het personeel krijgt er vanaf 1 april 8 procent salaris bij, per 1 januari 2024 worden de lonen met nog eens ruim 3 procent verhoogd. Daarnaast ontvangen medewerkers ook een eenmalige uitkering van 2000 euro bruto, naar rato van het dienstverband. Ook wordt het minimumloon verhoogd, evenals de eindejaarsuitkering. "We kunnen nu spreken van een echte dertiende maand", laat FNV-bestuurder Marcelle Buitendam weten.
Het betreft een deelovereenkomst; Schiphol gaat begin volgend jaar verder in gesprek met de vakbonden om tot een volledige cao-overeenkomst te komen. Dat gaat het om andere zaken, zoals reiskosten, duurzaamheid en verschillende soorten diensten. "Voor ons was het belangrijk om de werknemers in deze tijd snel duidelijkheid te geven over een loonsverhoging. We zijn blij dat dat gelukt is", aldus Buitendam.
Meer uit Financieel
LONDON (ANP/RTR) - Boeing kijkt naar een nieuwe productieverhoging van zijn bestverkopende 737 MAX-vliegtuigen. Dat heeft het hoofd van de commerciële vliegtuigdivisie bij Boeing zondag gezegd. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg in mei toestemming van toezichthouders om de productie op te voeren naar 47 toestellen per maand.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Defensie Theo Francken gaat naar eigen zeggen op zoek naar andere leveranciers voor fregatten dan de Nederlandse scheepsbouwer Damen. Daar zijn twee fregatten besteld, maar die worden bij nader inzien tweemaal zo duur als voorzien en zijn jaren later dan verwacht af. Het eerste fregat zou op zijn vroegst in 2033 worden geleverd.
11 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese staalproducent Jingye Steel heeft zondag gedreigd juridische stappen te nemen tegen de Britse regering vanwege de nationalisering van British Steel. Het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel, dat in handen was van de Jingye Group, donderdag volledig genationaliseerd om de toekomst van de staalproductie in het land te garanderen.
13 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram zijn weer bereikbaar, nadat de platforms zondagochtend last leken te hebben van een storing. In de ochtend kwamen duizenden meldingen binnen. Gebruikers ondervonden problemen met het inloggen op de platforms, die beide van Meta zijn.
14 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.
15 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.
15 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.
17 uur geleden