Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol-topman wil dat overheid beslist over Lelystad Airport

Schiphol-topman wil dat overheid beslist over Lelystad Airport

SCHIPHOL (ANP) - De topman van Schiphol, Pieter van Oord, hoopt dat de Nederlandse overheid "na vijftien jaar" een beslissing gaat nemen over de opening van Lelystad Airport voor de burgerluchtvaart. Dat heeft hij dinsdag gezegd tijdens een nieuwjaarsspeech op de luchthaven. "In de provincie Flevoland en in de gemeente Lelystad is daar hele grote steun voor", aldus de topman die sinds juni de leiding heeft over Schiphol.

Lelystad Airport is bedoeld als commerciële luchthaven om vakantievluchten van Schiphol over te nemen, maar daar verzet een meerderheid van de Tweede Kamer zich tegen. Minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat hoopt nog steeds dat de luchthaven opengaat voor vakantievluchten. In het regeerprogramma van het kabinet-Schoof staat bovendien dat het kabinet in 2025 "duidelijkheid" gaat geven over Lelystad Airport.

Ook vanuit de defensiehoek is er interesse voor Lelystad Airport. Vorige maand kwam naar buiten dat de luchthaven in Flevoland de geschiktste locatie lijkt als nieuwe vliegbasis voor gevechtsvliegtuigen. De Koninklijke Schiphol Group, waar ook Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport onder vallen, heeft in Eindhoven ervaring met zogeheten dual use, defensie en burgerluchtvaart. "Dat is eigenlijk best een goed werkende combinatie", zei Van Oord daarover.

"Ik ben een optimistisch man", grapte de topman. Hij zei ook dat hij ervan uitgaat dat de Nederlandse regering dit jaar met een luchthavenverkeersbesluit komt. Daarvoor is onder meer een natuurvergunning nodig. "Ik hoop dat dit gaat leiden tot een stuk rechtszekerheid voor Schiphol, maar ook voor onze buren, zodat er gewoon gehandhaafd kan worden."

Meer uit Financieel

'Buigen of barsten' in cao-overleg met NS, zegt bondsbestuurder

UTRECHT (ANP) - Het is "buigen of barsten" als het gaat om het cao-overleg dat dinsdag plaatsvindt met NS. Dat heeft bestuurder Wim Eilert van VVMC gezegd in een podcast van de grootste vakbond onder de NS-medewerkers. "Ik ga ervan uit dat de NS niet terug wil naar stakingen", aldus Eilert. "Hopelijk kunnen we elkaar aan het einde van de dag een hand geven."

1 uur geleden
Amsterdam bestelt veertig elektrische trucks bij DAF

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Amsterdam heeft veertig volledig elektrische trucks van DAF besteld voor het ophalen van afval. Volgens de Eindhovense truckbouwer gaat het om een grote bestelling.

1 uur geleden
ING verwacht grote verandering in rol van accountant door AI

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) zal de rol van de accountant de komende jaren ingrijpend veranderen, meldt ING in een rapport over de sector. De bank ziet grote mogelijkheden voor AI in accountancy. Op termijn kan AI mogelijk een deel van de werkzaamheden in de branche uitvoeren.

1 uur geleden
AEX-index licht omhoog na overleg Trump en Zelensky

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers reageerden op de verdere ontwikkelingen rond Oekraïne, na het overleg tussen president Donald Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zeven Europese leiders. De betrokkenen spraken na afloop van een "productief" gesprek en Trump verklaarde voorbereidingen te treffen voor een ontmoeting tussen Zelensky en de Russische president Vladimir Poetin. Volgens de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zou die ontmoeting binnen twee weken moeten plaatsvinden.

3 uur geleden
Rheinmetall praat over uitbreiding productie in Nederland

EDE (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall overweegt in zijn vestiging in Ede luchtverdedigingssystemen te gaan maken. Ook praat de onderneming met het Nederlandse industrieconcern VDL om in de vroegere autofabriek Nedcar een 4x4-voertuig voor de luchtmobiele brigade te bouwen. Dit heeft Coen van Leeuwen, directeur van dochterbedrijf Rheinmetall Defence Nederland, gezegd in de podcast In het defensief van het FD en BNR.

3 uur geleden
China en India willen betere relatie nu VS voor onzekerheid zorgt

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - China en India willen de banden met elkaar aanhalen, heeft de Indiase minister van Buitenlandse Zaken Subrahmanyam Jaishankar gezegd. Beide landen worden geconfronteerd met onvoorspelbaar Amerikaans handelsbeleid. De minister sprak in New Delhi met zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi.

3 uur geleden
Cabinepersoneel Air Canada opnieuw in staking om loongeschil

MONTREAL (ANP/RTR) - Cabinepersoneel van Air Canada legt dinsdag opnieuw het werk neer vanwege een loongeschil. Eerder had de Canadese vakbond voor overheidspersoneel CUPE zijn leden opgedragen niet te luisteren naar de instructies van de Canadese overheid om de staking te beëindigen. De luchtvaartmaatschappij en vakbond praten wel verder.

4 uur geleden