Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol-topman Benschop: ik denk niet aan opstappen

Schiphol-topman Benschop: ik denk niet aan opstappen

SCHIPHOL (ANP) - Topman Dick Benschop van Schiphol is niet van plan om op te stappen vanwege de chaos op de luchthaven van de afgelopen tijd door enorme personeelstekorten. "Ik denk niet aan opstappen. Ik ben bijzonder gemotiveerd om alles op te lossen", zegt hij in een interview met het ANP.

Schiphol kwam eerder op de dag met een actieplan om drukte en lange wachtrijen van passagiers in de zomerperiode tegen te gaan. Zo wil Schiphol meer beveiligers werven, de arbeidsvoorwaarden voor werknemers aantrekkelijker maken en de doorstroming van reizigers in de terminal verbeteren. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om coaches die mensen sneller door de beveiliging helpen en om verbeterde informatievoorziening.

Ook worden volgens Benschop afspraken gemaakt met luchtvaartmaatschappijen over vermindering van vluchten en het verplaatsen van vluchten naar met name Rotterdam. Volgens de topman moet dit vrijwillig gebeuren, maar als dat niet lukt kan Schiphol ook verplicht vluchten gaan schrappen. Benschop erkent dat daar nog wel veel discussie met maatschappijen voor nodig is.

Gemiste vluchten

De Schiphol-topman zegt dat dit actieplan moet zorgen dat in de zomer alles op Schiphol beter gaat, hoewel hij toegeeft dat er altijd wel rijen zullen zijn. "Ik ga niet op goed geluk de zomerperiode in. Het is duidelijk dat de druk heel groot is en dat we moeten ingrijpen."

Door de urenlange wachtrijen ontstond veel irritatie bij passagiers en werden zelfs vluchten gemist omdat mensen niet op tijd aan boord konden komen. "Het is duidelijk dat we een verplichting hebben om alles in goede banen te leiden. We hebben dat op veel momenten niet waargemaakt", zegt Benschop. "Het is echt pijnlijk als mensen een vlucht missen omdat ze te lang in de rij moeten staan."

Opstootjes

Ook waren er zelfs opstootjes tussen passagiers en beveiligers waarbij de marechaussee moest ingrijpen. Benschop: "Die agressie vind ik heel erg. Gelukkig was het een incident. Ik begrijp de teleurstelling van passagiers door de lange wachtrijen, maar onze werknemers doen keihard hun best. Ik hoop dat mensen daar begrip voor hebben."

Tenslotte zegt Benschop dat hij op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos was om te praten over verduurzaming van de luchtvaart. Hij heeft kritiek gekregen omdat hij in Davos was terwijl er zoveel problemen waren op Schiphol. "Ik was vanuit daar betrokken en ben eerder teruggekomen", aldus Benschop.

Meer uit Financieel

Chevron gaat naar olie en gas zoeken voor de kust van Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.

8 minuten geleden
Nestlé roept meer babyvoeding terug in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.

1 uur geleden
Uber groeit dankzij aanwas nieuwe klanten

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.

1 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

2 uur geleden
Infineon pompt extra half miljard in chips voor AI-datacenters

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.

2 uur geleden
Tiësto klaagt Amerikaans advocatenkantoor aan voor 17 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

3 uur geleden
Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

4 uur geleden