Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol-topman Benschop: ik denk niet aan opstappen

Schiphol-topman Benschop: ik denk niet aan opstappen

SCHIPHOL (ANP) - Topman Dick Benschop van Schiphol is niet van plan om op te stappen vanwege de chaos op de luchthaven van de afgelopen tijd door enorme personeelstekorten. "Ik denk niet aan opstappen. Ik ben bijzonder gemotiveerd om alles op te lossen", zegt hij in een interview met het ANP.

Schiphol kwam eerder op de dag met een actieplan om drukte en lange wachtrijen van passagiers in de zomerperiode tegen te gaan. Zo wil Schiphol meer beveiligers werven, de arbeidsvoorwaarden voor werknemers aantrekkelijker maken en de doorstroming van reizigers in de terminal verbeteren. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om coaches die mensen sneller door de beveiliging helpen en om verbeterde informatievoorziening.

Ook worden volgens Benschop afspraken gemaakt met luchtvaartmaatschappijen over vermindering van vluchten en het verplaatsen van vluchten naar met name Rotterdam. Volgens de topman moet dit vrijwillig gebeuren, maar als dat niet lukt kan Schiphol ook verplicht vluchten gaan schrappen. Benschop erkent dat daar nog wel veel discussie met maatschappijen voor nodig is.

Gemiste vluchten

De Schiphol-topman zegt dat dit actieplan moet zorgen dat in de zomer alles op Schiphol beter gaat, hoewel hij toegeeft dat er altijd wel rijen zullen zijn. "Ik ga niet op goed geluk de zomerperiode in. Het is duidelijk dat de druk heel groot is en dat we moeten ingrijpen."

Door de urenlange wachtrijen ontstond veel irritatie bij passagiers en werden zelfs vluchten gemist omdat mensen niet op tijd aan boord konden komen. "Het is duidelijk dat we een verplichting hebben om alles in goede banen te leiden. We hebben dat op veel momenten niet waargemaakt", zegt Benschop. "Het is echt pijnlijk als mensen een vlucht missen omdat ze te lang in de rij moeten staan."

Opstootjes

Ook waren er zelfs opstootjes tussen passagiers en beveiligers waarbij de marechaussee moest ingrijpen. Benschop: "Die agressie vind ik heel erg. Gelukkig was het een incident. Ik begrijp de teleurstelling van passagiers door de lange wachtrijen, maar onze werknemers doen keihard hun best. Ik hoop dat mensen daar begrip voor hebben."

Tenslotte zegt Benschop dat hij op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos was om te praten over verduurzaming van de luchtvaart. Hij heeft kritiek gekregen omdat hij in Davos was terwijl er zoveel problemen waren op Schiphol. "Ik was vanuit daar betrokken en ben eerder teruggekomen", aldus Benschop.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

39 minuten geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

3 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

3 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

5 uur geleden