Schiphol-topman Benschop biedt excuses aan voor chaos
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol-directeur Dick Benschop heeft excuses aangeboden aan reizigers voor de problemen die afgelopen week ontstonden op de luchthaven. "Deze meivakantie doet pijn", aldus de topman. Hij wijt de problemen aan meer reizigers en minder personeel dan verwacht toen de planning werd gemaakt. Dat laatste kwam onder meer door corona- en griepgevallen. "Dit is groeipijn die hoort bij een snelle groeispurt."
Benschop zegt dat Schiphol allang bezig was met de werving van extra personeel. Daarvoor gaf de luchthaven financiële garanties aan beveiligingsbedrijven. Het aannemen en opleiden van beveiligers duurt echter, ook doordat zij onderzocht moeten worden voor ze toestemming krijgen om op de luchthaven te werken, 12 weken. Er zitten op dit moment honderd beveiligers in de opleiding.
Desondanks was de planning voor het aantal vluchten dat verwerkt kon worden met het verwachte aantal beveiligers aan de krappe kant, gaf Benschop aan. "En in de weken voor de meivakantie zagen we het aantal boekingen toenemen, terwijl het ziekteverzuim bij de beveiligers ook toenam. Dan weet je op zeker moment dat het niet gaat lukken."
Drukte komende tijd
De komende tijd blijft het nog druk, waarschuwde Benschop. Ook komend weekeinde zullen daarom nog vluchten moeten uitwijken naar Rotterdam en Eindhoven.
Om problemen deze zomer verder te voorkomen, gaat Schiphol verder met het werven van extra personeel. Daarbij komt ook de vraag van de beloning van beveiligers en afhandelaars op tafel, zegt Benschop. Ook zal er een grotere marge in de planning worden genomen dan tijdens de meivakantie werd gedaan.
Beschikbaarheid personeel
Verder gaat Schiphol het aantal vluchten reguleren op basis van de hoeveelheid beschikbaar personeel. Dat gebeurt nu nog niet. Het aantal vluchten wordt nu al wel vanwege andere factoren beperkt, zoals de capaciteit van de start- en landingsbanen en milieuregels.
Hoe die regulering precies gaat verlopen, weet Benschop nog niet. Dat gaat Schiphol in gesprek met de luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties vastleggen. Met de mogelijke beperkingen moet worden voorkomen dat op het laatste moment vluchten worden geschrapt. De Schiphol-topman denkt dat er vier tot zes weken van tevoren duidelijkheid komt of geplande vluchten door kunnen gaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
22 minuten geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
2 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
4 uur geleden