Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol: tijdslots bij security nu voor alle bestemmingen

Schiphol: tijdslots bij security nu voor alle bestemmingen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol breidt zijn systeem voor het reserveren van een tijdslot voor de securitycontrole uit naar alle bestemmingen. Eerder was dit systeem alleen beschikbaar voor bestemmingen in de landen van het Schengengebied. Met die tijdslots kunnen passagiers een zelfgekozen tijdstip reserveren om door de beveiliging te gaan. Daardoor heeft Schiphol beter zicht op de passagiersstromen en worden onnodig lange rijen bij de bagagecontrole tegengegaan.

Volgens Schiphol maakt inmiddels één op de vijf reizigers gebruik van een tijdslot. Die slots zijn vanaf drie dagen voor vertrek gratis te reserveren via de website en app van Schiphol. Daarbij ontvangen reizigers een bevestigingsmail met QR-code. Deze QR-code wordt op de luchthaven gescand door een medewerker van Schiphol. Vervolgens verwijzen zij de reizigers naar het juiste toegangspunt voor de securitycontrole.

Het Schengengebied betreft 27 Europese landen. Inwoners van de Europese Unie mogen binnen die landenzone vrij reizen. De controle van personen gebeurt aan de buitengrenzen van het Schengengebied.

Laatste tijdslots

Voor niet-Schengenbestemmingen wordt er volgens Schiphol rekening gehouden met de daaropvolgende grenscontrole. Het laatste tijdslot dat een passagier kan boeken is 90 minuten voor vertrek. Voor Schengenbestemmingen is dit 60 minuten.

Schiphol benadrukt dat deze service alleen betrekking heeft op de securitycontrole. Reizigers dienen zelf voldoende tijd te rekenen om in te checken en ruimbagage af te geven. Schiphol is de vierde grote luchthaven in Europa die werkt met tijdslots voor security.

Meer uit Financieel

Fed-bestuurder stapt op, Trump kan nieuw lid benoemen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Federal Reserve-bestuurder Adriana Kugler stapt op. Dat heeft de Amerikaanse centrale bank vrijdagavond bekendgemaakt. Daarmee komt eerder dan verwacht een mogelijkheid voor president Donald Trump om een nieuwe beleidsmaker aan te stellen die aansluit bij zijn visie op de rentetarieven.

28 minuten geleden
Wall Street sluit flink lager na tegenvallende banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag flink lager gesloten. De tegenvallende banengroei in de Verenigde Staten en Donald Trumps nieuwe importheffingen zorgden voor onrust onder beleggers.

10 uur geleden
Tesla moet honderden miljoenen betalen om dodelijk ongeluk in VS

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla moet een schadevergoeding van 329 miljoen dollar betalen, omgerekend zo'n 285 miljoen euro, vanwege een ongeluk in 2019 met Tesla's rijhulpsysteem Autopilot. Daarbij kwam een jonge vrouw om het leven en raakte haar vriend zwaargewond.

11 uur geleden
Trump wil hoofd statistiekbureau ontslaan na slechte banencijfers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil het hoofd van het statistiekbureau van het ministerie van Arbeid laten ontslaan. Op zijn socialemediaplatform Truth Social meldde hij vrijdag deze opdracht te hebben gegeven.

11 uur geleden
AEX eindigt met fors koersverlies na nieuwe importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag met een flink koersverlies gesloten. Beleggers maakten zich zorgen over de gevolgen van de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump donderdag invoerde. De nieuwe heffingen moeten over een week ingaan.

15 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op hoogste niveau in 5 maanden

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse consumentenvertrouwen is in juli gestegen naar het hoogste niveau in vijf maanden, nadat het vertrouwen eerder dit jaar hard was gedaald door zorgen over het handelsbeleid van president Trump en een hogere inflatie. Volgens de Universiteit van Michigan zijn die zorgen nu afgenomen door de handelsdeals die Trump heeft gesloten met onder meer de Europese Unie.

15 uur geleden
Duitse bierverkopen verder gedaald in eerste jaarhelft

WIESBADEN (ANP/DPA) - De verkopen van Duitse bierbrouwers zijn in de eerste helft van dit jaar verder gedaald. Zowel op de binnenlandse markt als bij de export stond de Duitse bierverkoop onder druk. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.

16 uur geleden