Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol: tekort aan bagageafhandelaars wordt aangepakt

Schiphol: tekort aan bagageafhandelaars wordt aangepakt

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en luchtvaartmaatschappijen trekken samen op om het personeelstekort onder bagageafhandelaars tegen te gaan. Dat laat een woordvoerder van de luchthaven weten. Weliswaar zijn de maatschappijen verantwoordelijk voor de afhandelaars, maar volgens de woordvoerder van Schiphol zijn "alle partijen verantwoordelijk voor een goed proces" op het vliegveld.

Vakbond FNV uitte maandag zorgen over de beperkte capaciteit bij de bagageafhandeling. Die zou volgens de bond kunnen leiden tot nieuwe chaos op Schiphol, in navolging van de problemen die ontstonden door een personeelstekort bij de beveiliging vorig jaar. Daardoor ontstonden lange rijen waardoor sommige reizigers hun vlucht misten.

De zegsman van Schiphol benadrukt dat ook het tekort onder bagageafhandelaars "niet nieuw" is. Hij geeft aan dat de hele luchtvaartsector op zoek is naar personeel, naast beveiligers en bagageafhandelaars bijvoorbeeld ook naar schoonmakers. Om die tekorten een halt toe te roepen, organiseert Schiphol samen met de luchtvaartmaatschappijen binnenkort een banenmarkt.

Processen

Dat laatste is opvallend, omdat Schiphol niet direct verantwoordelijk is voor het werven van bagageafhandelaars. Dat zijn de luchtvaartmaatschappijen. Maar de problemen die als gevolg van een tekort aan personeel kunnen ontstaan, hebben wel degelijk invloed op de processen op Schiphol.

"Daarom moeten we er gezamenlijk voor zorgen dat de zaken op orde zijn", aldus de woordvoerder. "Momenteel is alles erop gericht om alle reizigers die via Schiphol vliegen in de meivakantie op vakantie te kunnen laten gaan."

Flexkrachten

Ook KLM geeft aan niet stil te zitten. "We werven vaste collega’s, onder meer via een landelijke wervingscampagne die deze week start. Verder werven we flexkrachten via uitzendbureaus. Elke week stromen er nieuwe mensen binnen."

Transavia zegt op zijn beurt "goed contact" te hebben met zijn afhandelaar. Met dat bedrijf zouden ook "duidelijke contractuele afspraken" gemaakt zijn. "We hebben er vertrouwen in dat we reizigers dit jaar goed op reis kunnen sturen."

Volgende week komt Schiphol samen met luchtvaartmaatschappijen en bagagehandelaars om te bespreken of er tijdens die vakantieperiode opnieuw beperkingen gaan gelden. Maar details over het aantal bagageafhandelaars dat nodig is om de continuïteit op de luchthaven te waarborgen, kunnen de partijen nog niet geven.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappijen verwelkomen tijdelijke korting Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.

22 minuten geleden
Eerste banenverlies ooit bij 114 jaar oude chocolademaker Ritter

WALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.

23 minuten geleden
Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen korting om Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.

50 minuten geleden
Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

1 uur geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

1 uur geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

2 uur geleden
Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

2 uur geleden