Schiphol staat hoog op lijsten met probleemluchthavens van CNN
NEW YORK (ANP) - Schiphol staat hoog op twee ranglijsten van luchthavens met problemen van de Amerikaanse nieuwszender CNN. Als het gaat om de meeste vertragingen deze zomer dan prijkt de naam van Schiphol op de vierde plaats. Daarnaast is het Nederlandse vliegveld in de top 10 te vinden van grote luchthavens met relatief de meeste annuleringen.
Voor de lijsten is gekeken naar FlightAware-gegevens sinds eind mei. Op Schiphol zou sindsdien 41,5 procent van de vluchten vertraagd zijn. Alleen op Parijs Charles de Gaulle, Frankfurt en Toronto Pearson International Airport lag dat percentage volgens de lijst nog hoger. Op het laatstgenoemde vliegveld kampte zelfs meer dan de helft van de vluchten met vertraging.
Als het gaat om annuleringen spant Shenzhen Bao'an International Airport in China de kroon. Daar werd volgens CNN 7,9 procent van de vluchten geschrapt. Op de lijst staan diverse luchthavens in China en de Verenigde Staten, en ook nog een in Indonesië, een in Canada en een in Australië. Schiphol is te vinden op de tiende plaats met een score van 3,9 procent.
Veel problemen
Door personeelstekorten bij de beveiliging en bagageafhandeling kampt Schiphol de laatste tijd met veel problemen. De luchthaven kan de zomerdrukte niet aan en kondigde daarom maatregelen aan om de drukte enigszins te beperken. Dat is ook de reden dat luchtvaartmaatschappijen deze zomer veel vluchten moeten schrappen of verplaatsen naar andere luchthavens.
Het is deze zomer überhaupt onrustig in de luchtvaart en de problemen spelen duidelijk niet alleen op Schiphol. Nu de vraag naar reizen weer aantrekt na corona, kampen verschillende luchthavens en maatschappijen met personeelstekorten. Ook op andere vliegvelden is het daarom soms chaos en er vinden met enige regelmaat stakingen plaats in de sector.
Dit weekend leggen Belgische piloten van Ryanair bijvoorbeeld het werk neer. American Airlines kondigde vrijdag daarnaast aan 1175 vluchten te schrappen in juli en augustus. Op die manier hoopt de Amerikaanse maatschappij ervoor te kunnen zorgen dat vluchten die wel doorgaan met minder verstoringen kampen.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
45 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
3 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
5 uur geleden