Schiphol staat hoog op lijsten met probleemluchthavens van CNN
NEW YORK (ANP) - Schiphol staat hoog op twee ranglijsten van luchthavens met problemen van de Amerikaanse nieuwszender CNN. Als het gaat om de meeste vertragingen deze zomer dan prijkt de naam van Schiphol op de vierde plaats. Daarnaast is het Nederlandse vliegveld in de top 10 te vinden van grote luchthavens met relatief de meeste annuleringen.
Voor de lijsten is gekeken naar FlightAware-gegevens sinds eind mei. Op Schiphol zou sindsdien 41,5 procent van de vluchten vertraagd zijn. Alleen op Parijs Charles de Gaulle, Frankfurt en Toronto Pearson International Airport lag dat percentage volgens de lijst nog hoger. Op het laatstgenoemde vliegveld kampte zelfs meer dan de helft van de vluchten met vertraging.
Als het gaat om annuleringen spant Shenzhen Bao'an International Airport in China de kroon. Daar werd volgens CNN 7,9 procent van de vluchten geschrapt. Op de lijst staan diverse luchthavens in China en de Verenigde Staten, en ook nog een in Indonesië, een in Canada en een in Australië. Schiphol is te vinden op de tiende plaats met een score van 3,9 procent.
Veel problemen
Door personeelstekorten bij de beveiliging en bagageafhandeling kampt Schiphol de laatste tijd met veel problemen. De luchthaven kan de zomerdrukte niet aan en kondigde daarom maatregelen aan om de drukte enigszins te beperken. Dat is ook de reden dat luchtvaartmaatschappijen deze zomer veel vluchten moeten schrappen of verplaatsen naar andere luchthavens.
Het is deze zomer überhaupt onrustig in de luchtvaart en de problemen spelen duidelijk niet alleen op Schiphol. Nu de vraag naar reizen weer aantrekt na corona, kampen verschillende luchthavens en maatschappijen met personeelstekorten. Ook op andere vliegvelden is het daarom soms chaos en er vinden met enige regelmaat stakingen plaats in de sector.
Dit weekend leggen Belgische piloten van Ryanair bijvoorbeeld het werk neer. American Airlines kondigde vrijdag daarnaast aan 1175 vluchten te schrappen in juli en augustus. Op die manier hoopt de Amerikaanse maatschappij ervoor te kunnen zorgen dat vluchten die wel doorgaan met minder verstoringen kampen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
5 uur geleden