Schiphol staat hoog op lijsten met probleemluchthavens van CNN
NEW YORK (ANP) - Schiphol staat hoog op twee ranglijsten van luchthavens met problemen van de Amerikaanse nieuwszender CNN. Als het gaat om de meeste vertragingen deze zomer dan prijkt de naam van Schiphol op de vierde plaats. Daarnaast is het Nederlandse vliegveld in de top 10 te vinden van grote luchthavens met relatief de meeste annuleringen.
Voor de lijsten is gekeken naar FlightAware-gegevens sinds eind mei. Op Schiphol zou sindsdien 41,5 procent van de vluchten vertraagd zijn. Alleen op Parijs Charles de Gaulle, Frankfurt en Toronto Pearson International Airport lag dat percentage volgens de lijst nog hoger. Op het laatstgenoemde vliegveld kampte zelfs meer dan de helft van de vluchten met vertraging.
Als het gaat om annuleringen spant Shenzhen Bao'an International Airport in China de kroon. Daar werd volgens CNN 7,9 procent van de vluchten geschrapt. Op de lijst staan diverse luchthavens in China en de Verenigde Staten, en ook nog een in Indonesië, een in Canada en een in Australië. Schiphol is te vinden op de tiende plaats met een score van 3,9 procent.
Veel problemen
Door personeelstekorten bij de beveiliging en bagageafhandeling kampt Schiphol de laatste tijd met veel problemen. De luchthaven kan de zomerdrukte niet aan en kondigde daarom maatregelen aan om de drukte enigszins te beperken. Dat is ook de reden dat luchtvaartmaatschappijen deze zomer veel vluchten moeten schrappen of verplaatsen naar andere luchthavens.
Het is deze zomer überhaupt onrustig in de luchtvaart en de problemen spelen duidelijk niet alleen op Schiphol. Nu de vraag naar reizen weer aantrekt na corona, kampen verschillende luchthavens en maatschappijen met personeelstekorten. Ook op andere vliegvelden is het daarom soms chaos en er vinden met enige regelmaat stakingen plaats in de sector.
Dit weekend leggen Belgische piloten van Ryanair bijvoorbeeld het werk neer. American Airlines kondigde vrijdag daarnaast aan 1175 vluchten te schrappen in juli en augustus. Op die manier hoopt de Amerikaanse maatschappij ervoor te kunnen zorgen dat vluchten die wel doorgaan met minder verstoringen kampen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
59 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
17 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
17 uur geleden