Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol: sneeuwvloot staat paraat

Schiphol: sneeuwvloot staat paraat

SCHIPHOL (ANP) - De sneeuwvloot van Schiphol staat paraat voor als de sneeuwval zondagmiddag begint. Het gaat om een voorraad voertuigen die met vegers en blowers de start- en landingsbanen, en ook de taxibanen en parkeerplaatsen van de vliegtuigen, sneeuwvrij kan maken. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er ook tientallen kantoormedewerkers opgeroepen om hierbij te helpen.

Schiphol verwacht dat de sneeuwval lokaal rond 15.00 of 16.00 uur begint. De winterse omstandigheden houden dan waarschijnlijk aan tot 23.00 uur. KLM maakte al bekend hierom zondag 65 retourvluchten te schrappen. Dat komt neer op zeker 130 heen- en terugvluchten. Op die manier wil de luchtvaartmaatschappij ruimte maken, zodat de overige vluchten onder de winterse omstandigheden wel goed kunnen worden afgehandeld.

"Het is met name KLM die preventief vluchten heeft geannuleerd", zegt de woordvoerder van Schiphol. Hoeveel vluchten er in totaal niet doorgaan in verband met het winterse weer kan hij niet zeggen.

Schiphol en ook KLM waarschuwden eerder op de dag al voor vertragingen en annuleringen als gevolg van de sneeuwval. Transavia heeft laten weten zijn vluchtschema ondanks de weersvoorspellingen wel volledig uit te willen voeren. Maar een woordvoerster sloot vertragingen niet uit, bijvoorbeeld omdat er eerst een baan sneeuwvrij moet worden gemaakt.

Meer uit Binnenland

Redgereedschap brandweer Houten gestolen, ook inbraak in Almere

HOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.

9 minuten geleden
Burgemeester Heumen sluit nog een woning in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses heeft vrijdag opnieuw een woning laten sluiten in Overasselt, meldt de gemeente Heumen. Een woning aan de Honingklaver moet twee weken dicht. "Hij neemt deze maatregel om daarmee de rust in de omgeving verder te herstellen en de openbare orde te waarborgen", aldus de gemeente.

10 minuten geleden
Hoeveelheid ingeleverd vuurwerk stijgt tot bijna 360 kilo

DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die mensen hebben ingeleverd bij speciale inzamelpunten is gestegen tot bijna 360 kilo. Op vrijdag konden mensen in het Gelderse Lochem afstand doen van hun vuurwerk, en daar kwam 218,5 kilo binnen, laat de gemeente weten.

55 minuten geleden
Jetten vindt het ongepast dat Mladić begrafenis met eer krijgt

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "ongepast" dat de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić een begrafenis met speciale eer krijgt in Servië. Mladić was onder meer veroordeeld voor zijn rol in de massaslachting in Srebrenica. Nederlandse militairen hadden in VN-verband de taak om de moslimbevolking daar te beschermen. Ongeveer 8000 mannen en jongens werden vermoord.

2 uur geleden
Verdachte stalking Marco van Basten krijgt psychiatrische zorg

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag het voorarrest opgeschort van een 47-jarige vrouw die ervan wordt verdacht dat zij oud-profvoetballer Marco van Basten heeft gestalkt. De rechtbank gaf een zogeheten zorgmachtiging af, zodat de vrouw zorg kan krijgen in een forensisch psychiatrische kliniek.

2 uur geleden
Provincies zien in PBL-rapport hun visie op stikstofpakket terug

DEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.

2 uur geleden
Vrouw veroordeeld tot 4 jaar cel en tbs voor doodsteken huisbaas

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.

2 uur geleden