Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol: sneeuwvloot staat paraat

Schiphol: sneeuwvloot staat paraat

SCHIPHOL (ANP) - De sneeuwvloot van Schiphol staat paraat voor als de sneeuwval zondagmiddag begint. Het gaat om een voorraad voertuigen die met vegers en blowers de start- en landingsbanen, en ook de taxibanen en parkeerplaatsen van de vliegtuigen, sneeuwvrij kan maken. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er ook tientallen kantoormedewerkers opgeroepen om hierbij te helpen.

Schiphol verwacht dat de sneeuwval lokaal rond 15.00 of 16.00 uur begint. De winterse omstandigheden houden dan waarschijnlijk aan tot 23.00 uur. KLM maakte al bekend hierom zondag 65 retourvluchten te schrappen. Dat komt neer op zeker 130 heen- en terugvluchten. Op die manier wil de luchtvaartmaatschappij ruimte maken, zodat de overige vluchten onder de winterse omstandigheden wel goed kunnen worden afgehandeld.

"Het is met name KLM die preventief vluchten heeft geannuleerd", zegt de woordvoerder van Schiphol. Hoeveel vluchten er in totaal niet doorgaan in verband met het winterse weer kan hij niet zeggen.

Schiphol en ook KLM waarschuwden eerder op de dag al voor vertragingen en annuleringen als gevolg van de sneeuwval. Transavia heeft laten weten zijn vluchtschema ondanks de weersvoorspellingen wel volledig uit te willen voeren. Maar een woordvoerster sloot vertragingen niet uit, bijvoorbeeld omdat er eerst een baan sneeuwvrij moet worden gemaakt.

Meer uit Binnenland

Rapport: oorzaak brand natuurgebied Limburg blijft onduidelijk

VENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.

36 minuten geleden
Volgende week woensdag eerste gesprek kabinet en sociale partners

DEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.

3 uur geleden
Brunner: begrotingssteun Sierra Leone stopt om technische redenen

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.

4 uur geleden
Partijen verdeeld over oplossing voor kleine spaarders

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.

5 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt langer vast

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.

5 uur geleden
Ook Jetten wil Russische aanval wreken met meer Oekraïne-steun

MÜNSTER (ANP) - Nederland en zijn bondgenoten moeten sabotageacties en andere 'hybride' aanvallen van Rusland beantwoorden door de steun aan Oekraïne op te schroeven, zegt premier Rob Jetten. Hij schaart zich achter de oproep van onder anderen NAVO-chef Mark Rutte om zulke aanvallen zo te vergelden.

6 uur geleden
Jetten sust: onderwijs hoeft niet te vrezen gat te moeten dichten

MÜNSTER (ANP) - Het onderwijs "hoeft niet te vrezen" dat het opdraait voor het schrappen van voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid, verzekert premier Rob Jetten. Zover gaat het volgens hem niet komen omdat "werkgevers en werknemers er samen uit gaan komen".

6 uur geleden