Schiphol rekent weer op drukte en blijft extra personeel inzetten
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht ook dit weekend de nodige drukte. Het aantal passagiers is namelijk vergelijkbaar met de hoeveelheid reizigers tijdens de meivakantie. De luchthaven blijft dan ook maatregelen nemen. Zo wordt extra personeel ingezet, ook kantoorpersoneel.
Op de website geeft Schiphol aan dat zaterdag een normale dag wordt. Zondag wordt wel weer erg druk.
Hoewel het dagelijks aantal reizigers nog een stuk lager ligt dan in de periode voor corona, zijn de wachttijden wel bijna even lang. Dat komt door tekorten aan onder meer beveiligers op de luchthaven. Een deel van de beveiligers vond in de coronaperiode ander werk. Ook is er momenteel veel ziekteverzuim.
Tijdens de meivakantie leidden die tekorten tot chaotische taferelen en vluchten die geschrapt werden of verplaatst naar een ander vliegveld. Aan het begin van die vakantie was er ook al een staking van bagageafhandelaars van KLM. Dat leidde toen tot de oproep om de luchthaven te mijden. Ook werden de afritten van snelweg A4 enige tijd gesloten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.
5 minuten geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.
37 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.
2 uur geleden