Schiphol rekent weer op drukte en blijft extra personeel inzetten
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht ook dit weekend de nodige drukte. Het aantal passagiers is namelijk vergelijkbaar met de hoeveelheid reizigers tijdens de meivakantie. De luchthaven blijft dan ook maatregelen nemen. Zo wordt extra personeel ingezet, ook kantoorpersoneel.
Op de website geeft Schiphol aan dat zaterdag een normale dag wordt. Zondag wordt wel weer erg druk.
Hoewel het dagelijks aantal reizigers nog een stuk lager ligt dan in de periode voor corona, zijn de wachttijden wel bijna even lang. Dat komt door tekorten aan onder meer beveiligers op de luchthaven. Een deel van de beveiligers vond in de coronaperiode ander werk. Ook is er momenteel veel ziekteverzuim.
Tijdens de meivakantie leidden die tekorten tot chaotische taferelen en vluchten die geschrapt werden of verplaatst naar een ander vliegveld. Aan het begin van die vakantie was er ook al een staking van bagageafhandelaars van KLM. Dat leidde toen tot de oproep om de luchthaven te mijden. Ook werden de afritten van snelweg A4 enige tijd gesloten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.
47 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.
55 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.
2 uur geleden