Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol past prijskaartjes parfum aan na klacht Consumentenbond

Schiphol past prijskaartjes parfum aan na klacht Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de misleidende prijskaartjes bij parfum op de luchthaven aangepast na klachten van de Consumentenbond. De winkels op de luchthaven adverteerden met parfums die soms maar de helft van de 'local price' zouden kosten, maar volgens de Consumentenbond klopte dit in meerdere gevallen niet. De prijskaartjes in de winkels, folders en op de website zijn aangepast.

Een flesje Hugo Man kostte op Schiphol bijvoorbeeld 30 euro, terwijl de 'local price' 70 euro zou zijn. Maar volgens de Consumentenbond kostte een dubbel zo grote fles van dezelfde parfum bij Kruidvat en Trekpleister ook maar 30 euro.

Daarbij maakte Schiphol niet duidelijk hoe de 'local price' tot stand kwam. "Volgens de wet moet je uitleggen hoe een prijsvoordeel tot stand komt. Maar dat deed Schiphol niet", aldus Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar.

Compensatie

Schiphol erkent de fouten. "De prijzen zijn aangepast en de winkeliers zijn opnieuw geïnformeerd over hun wettelijke verplichtingen", klinkt het.

Consumenten die de afgelopen vijf jaar parfum op Schiphol kochten en daarbij misleid zijn, hebben volgens de Consumentenbond recht op compensatie. Zij kunnen zich bij Schiphol melden.

Verder claimt Schiphol volgens de consumentenorganisatie nog dat alle reizigers met btw-voordeel kunnen shoppen, terwijl belastingvrij winkelen voor reizigers binnen de EU in 1999 is afgeschaft. Molenaar: "Hoe Schiphol dat precies doet, is ons een raadsel. Maar winkels buiten Schiphol rekenen gewoon 21 procent btw en zijn alsnog goedkoper of hooguit even duur als Schiphol."

Meer uit Financieel

Wall Street licht omhoog, computermaker Dell wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.

7 minuten geleden
Uber wil minder managers en schrapt wereldwijd 3300 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.

17 minuten geleden
Premier Jetten: Europese Unie moet zelf een techreus worden

EINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".

2 uur geleden
DNB heeft 86 ton goud uit VS en Canada naar Londen verplaatst

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.

2 uur geleden
Experts verwachten duurdere benzine door oorlogen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.

2 uur geleden
Werkgevers vinden dat vakbonden met kabinet om tafel moeten

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW vinden dat vakbonden weer om tafel moeten met het kabinet na een "stevige handreiking" van de coalitie op het vlak van sociale zekerheid. Dat de bonden vasthouden aan aangekondigde stakingen is teleurstellend, zeggen de belangenbehartigers van het bedrijfsleven in een reactie op gelekte begrotingsplannen.

3 uur geleden
Kabinet geeft opnieuw deel oliereserve vrij om hoge prijzen

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse strategische olievoorraad wordt op de markt gebracht, meldt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). Het gaat om ongeveer 780.000 vaten in handen van de Staat. In juli werden al 2,7 miljoen vaten olie van de strategische voorraad in handen van commerciële partijen vrijgegeven.

3 uur geleden