Schiphol neemt meer tijd voor aanbesteding beveiliging na kritiek
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol neemt meer tijd voor de nieuwe aanbesteding van de beveiliging op de luchthaven. Volgens vakbond CNV is dat mede op aandringen van de vakbonden, omdat er bij de laatste tender, vier jaar geleden, problemen ontstonden. Veel beveiligers werden toen het slachtoffer van het "gevecht om een nieuw contract", zegt CNV-onderhandelaar Erik Maas.
"De vorige tender liep vier jaar geleden voor de beveiligers uit op een complete chaos." Veel beveiligers kregen een nieuwe werkgever, wat grote gevolgen had voor hun roosters, werktijden en arbeidsvoorwaarden. "Dat gaf veel onrust, een deel van de beveiligers is om die reden zelfs vertrokken", aldus Maas.
Volgens Maas werd er toen onvoldoende geluisterd naar de werkvloer. "Dat willen we niet nog een keer." De vakbond wilde "harde garanties" dat een mogelijke contractwisseling geen gevolgen zou hebben voor de individuele en collectieve arbeidsvoorwaarden. "Ook moeten beveiligers erop kunnen rekenen dat ze niet te maken krijgen met drastische wijzigingen in roosters en werktijden." Op dit moment werken 4500 beveiligers op Schiphol.
Woordvoerder
Een woordvoerder van Schiphol bevestigt dat de luchthaven langer de tijd neemt voor deze aanbesteding. "Voor nu betekent dat dat we de bestaande contracten met beveiligingsbedrijven tijdelijk verlengen en voor de beveiligers alles hetzelfde blijft. Deze aanbesteding is belangrijk voor hen, voor ons en daarmee ook voor reizigers."
Volgens Schiphol worden er goede gesprekken gevoerd met de vakbonden en beveiligingsbedrijven over arbeidsvoorwaarden en de kwaliteit van werken voor de beveiligers. Daarbij is "een langdurige en nauwe samenwerking" de insteek.
De woordvoerder wil niks kwijt over de vorige tender. "We gaan nu niet de aanbesteding van vier jaar geleden recenseren", laat hij weten. "Waar nodig doen we dat aan tafel met de bonden en bedrijven. We zien het verdere verloop met vertrouwen tegemoet."
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.
15 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.
40 minuten geledenARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.
48 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft vorig jaar meer dan 43.000 huishoudens en kleinere bedrijven op het drukke elektriciteitsnet aangesloten. Het bedrijf investeerde meer in het uitbreiden van zijn energienetten en kon mede daardoor bijna 2000 grote bedrijven van de wachtlijst schrappen. Maar de vraag naar nieuwe en zwaardere aansluitingen neemt verder toe, net als het aantal aanvragen op de wachtlijst en de wachttijden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.
2 uur geleden