Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol neemt meer tijd voor aanbesteding beveiliging na kritiek

Schiphol neemt meer tijd voor aanbesteding beveiliging na kritiek

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol neemt meer tijd voor de nieuwe aanbesteding van de beveiliging op de luchthaven. Volgens vakbond CNV is dat mede op aandringen van de vakbonden, omdat er bij de laatste tender, vier jaar geleden, problemen ontstonden. Veel beveiligers werden toen het slachtoffer van het "gevecht om een nieuw contract", zegt CNV-onderhandelaar Erik Maas.

"De vorige tender liep vier jaar geleden voor de beveiligers uit op een complete chaos." Veel beveiligers kregen een nieuwe werkgever, wat grote gevolgen had voor hun roosters, werktijden en arbeidsvoorwaarden. "Dat gaf veel onrust, een deel van de beveiligers is om die reden zelfs vertrokken", aldus Maas.

Volgens Maas werd er toen onvoldoende geluisterd naar de werkvloer. "Dat willen we niet nog een keer." De vakbond wilde "harde garanties" dat een mogelijke contractwisseling geen gevolgen zou hebben voor de individuele en collectieve arbeidsvoorwaarden. "Ook moeten beveiligers erop kunnen rekenen dat ze niet te maken krijgen met drastische wijzigingen in roosters en werktijden." Op dit moment werken 4500 beveiligers op Schiphol.

Woordvoerder

Een woordvoerder van Schiphol bevestigt dat de luchthaven langer de tijd neemt voor deze aanbesteding. "Voor nu betekent dat dat we de bestaande contracten met beveiligingsbedrijven tijdelijk verlengen en voor de beveiligers alles hetzelfde blijft. Deze aanbesteding is belangrijk voor hen, voor ons en daarmee ook voor reizigers."

Volgens Schiphol worden er goede gesprekken gevoerd met de vakbonden en beveiligingsbedrijven over arbeidsvoorwaarden en de kwaliteit van werken voor de beveiligers. Daarbij is "een langdurige en nauwe samenwerking" de insteek.

De woordvoerder wil niks kwijt over de vorige tender. "We gaan nu niet de aanbesteding van vier jaar geleden recenseren", laat hij weten. "Waar nodig doen we dat aan tafel met de bonden en bedrijven. We zien het verdere verloop met vertrouwen tegemoet."

Meer uit Financieel

Zweden draagt Russisch 'schaduwschip' mogelijk over aan Oekraïne

STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.

16 minuten geleden
Koninklijke Horeca Nederland richt meldpunt op na datalek sector

WOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.

37 minuten geleden
Groene stroom is wel echt groen, zeggen leveranciers na rapport

ROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.

40 minuten geleden
Eurostar-topvrouw: Nederland belangrijk voor onze groeiambities

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.

53 minuten geleden
Amazon investeert 10 miljard euro in Europa, 25.000 extra banen

SEATTLE (ANP) - Amazon gaat de komende jaren meer investeren in Europa. Daardoor neemt het aantal medewerkers van het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern in Europa naar verwachting met 25.000 toe. Op dit moment heeft Amazon 230.000 mensen in dienst in Europa.

59 minuten geleden
ASN Bank herstelt storing met weergave spaarsaldo in de nacht

UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.

1 uur geleden
Lidl wil winkels volgend jaar volledig elektrisch bevoorraden

ALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.

1 uur geleden