Schiphol: maatregel met wachten voor vertrekhal positief verlopen
SCHIPHOL (ANP) - De maatregel van Schiphol waarbij reizigers alleen de vertrekhallen in mogen als hun vlucht binnen vier uur vertrekt is vrijdag positief verlopen. Dat meldde een woordvoerder van Schiphol. Met de proefmaatregel wil de luchthaven grote drukte in de vertrekhallen tegen gaan.
De woordvoerster zegt dat het wederom een drukke dag was op de luchthaven, maar dat de rijen van passagiers goed doorliepen. "Het was goed georganiseerd en we kijken er positief op terug." Volgens haar hebben reizigers zich over het algemeen goed aan de maatregel gehouden. De maatregel zal ook gelden voor het pinksterweekend waarin opnieuw grote drukte wordt verwacht.
Schiphol verzoekt passagiers ook zo min mogelijk bagage mee te nemen, zodat de rijen bij incheckbalies en de veiligheidscontroles niet te lang worden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.
4 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.
6 uur geleden