Schiphol: loonvoorstel beveiligers aanstaande, nog wel problemen
SCHIPHOL (ANP) - De uitkomst van salarisonderhandelingen tussen Schiphol en de beveiligers op de luchthaven wordt binnen twee weken verwacht. Dat meldt financieel directeur van Schiphol Robert Carsouw. In hoeverre een loonsverhoging leidt tot een betere bezetting bij de beveiliging blijft onduidelijk. Carsouw geeft aan niet op de uitkomsten vooruit te willen lopen. Ondertussen komt Schiphol in actie om het werk van het beveiligingspersoneel op de luchthaven aantrekkelijker te maken.
Er is al tijden sprake van een krappe bezetting onder beveiligers op Schiphol. Daardoor ontstaan rijen tot soms buiten de vertrekhallen. Desondanks ziet Carsouw dat het aantal beveiligers dat op Schiphol komt werken toeneemt, al gaat de instroom niet zo snel als gehoopt. "De uitstroom is niet versneld, de instroom niet vertraagd nadat de extra toeslag van 5,25 euro per uur eraf is gegaan. Dat betekent dus dat geld niet alles oplost."
Om erachter te komen wat er nodig is om meer beveiligers aan te trekken, is de luchthaven in gesprek gegaan met de afdeling en beveiligingsbedrijven. Daaruit kwamen naast salaris twee andere kritiekpunten bovendrijven.
Hoge werkdruk
Zo ondervonden beveiligers volgens Carsouw een hoge werkdruk door de werkroosters, onder meer door onregelmatige diensten. Ook hadden beveiligers behoefte aan een ruimte waar ze tot rust konden komen in pauzes. Met beide punten is Schiphol inmiddels aan de slag gegaan, meldt de financieel directeur.
FNV meldde eerder dat beveiligers door het wegvallen van de zomertoeslag per september elders werk gingen zoeken. Volgens FNV-campagneleider op Schiphol Joost van Doesburg was de uitstroom onder beveiligers hoog.
Vluchten geannuleerd
Om de drukte in de vertrekhallen te beheersen riep de luchthaven vliegmaatschappijen op om vluchten te annuleren. Ook vorige week, waarna Schiphol de maatschappijen een vergoeding aanbood van 350 euro per geannuleerde passagier.
Volgens Carsouw komen daarmee nu enkele duizenden passagiers per week minder naar de luchthaven. "Sommige airlines gaven aan het probleem te begrijpen. Omdat het een lastminuteverzoek was, vonden wij een vergoeding op zijn plaats", legt Carsouw uit. Maar er waren ook airlines voor wie het verzoek operationeel niet uitvoerbaar was. Daar heeft Carsouw alle begrip voor. "De capaciteit moest uit die week. Dat heeft geld gekost, maar we hebben het samen goed gedaan."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
13 uur geleden