Schiphol krijgt nieuw geavanceerd vrachtgebouw
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandag het heien begonnen voor een nieuw vrachtgebouw. Het zogenoemde dnata Cargo City wordt een van de grootste en meest geavanceerde logistieke gebouwen op een luchthaven ter wereld, meldt Schiphol.
De toekomstige gebruiker van het pand, dnata, is een van de grootste logistieke partners van Schiphol. Het bedrijf werkt wereldwijd voor meer dan driehonderd luchtvaartmaatschappijen, onder meer als vrachtafhandelaar, de verzorging van maaltijden en organisator van zakenreizen. De huidige locatie van dnata wordt gesloopt.
In 2024 moet het nieuwe pand, dat bestaat uit 61.000 vierkante meter bedrijfsruimte, klaar zijn. Het gebouw biedt 6700 vierkante meter aan kantoorruimte en krijgt een overslagcapaciteit van 850.000 ton vracht per jaar.
Het gebouw wordt duurzaam gemaakt. Zo bestaat straks onder meer de helft van het pand uit hergebruikte materialen en komen op het dak zonnepanelen. Ook is het pand volledig demontabel en wordt het aangesloten op een Warmte Koude Opslag (WKO) Installatie.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe komt weer op gang. Hoewel code rood in Groningen nog tot 15.00 uur van kracht is, beginnen de treinen in de drie noordelijke provincies weer te rijden, meldt ProRail.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lenny Kuhr heeft woensdag op Instagram haar muzikale afscheid aangekondigd. De Nederlandse zangeres schrijft in haar bericht dat naast de gezondheid van haar man Rob ook "de verdeeldheid" een rol speelt.
1 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - De omstreden Noord-Ierse rapgroep Kneecap staat dit jaar op Lowlands. Rapper Mo Chara, een van de leden, was vorig jaar aangeklaagd omdat hij tijdens een optreden in Londen met een vlag van de radicale beweging Hezbollah zou hebben gezwaaid. De Britse rechtbank besloot uiteindelijk om de zaak niet te behandelen vanwege een procedurefout.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie verdachten die betrokken zouden zijn bij de dood van de 80-jarige Irene Winkel na een confrontatie met een nepagent in haar woning in Amsterdam Nieuw-West, zouden ook betrokken zijn bij een oplichting in Haarlem. De officier van justitie ziet hierbij "hetzelfde patroon", zei hij woensdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen rijden tot zeker 14.00 uur geen treinen door de aanhoudende weerswaarschuwing in de vorm van code rood. Het KNMI heeft code rood woensdag een aantal keer verlengd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die dinsdagavond rond 21.00 uur in een woning aan de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Delfshaven zwaargewond raakte bij een schietincident, is later in het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer is een 19-jarige Rotterdammer, meldt de politie.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In Groningen, het noordoosten van Friesland en het noorden van Drenthe kan het ook later op de dag nog erg glad zijn, waarschuwt het KNMI. Daarom geldt code rood nog een paar uur langer in de drie noordelijke provincies.
2 uur geleden