Schiphol krijgt nieuw geavanceerd vrachtgebouw
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandag het heien begonnen voor een nieuw vrachtgebouw. Het zogenoemde dnata Cargo City wordt een van de grootste en meest geavanceerde logistieke gebouwen op een luchthaven ter wereld, meldt Schiphol.
De toekomstige gebruiker van het pand, dnata, is een van de grootste logistieke partners van Schiphol. Het bedrijf werkt wereldwijd voor meer dan driehonderd luchtvaartmaatschappijen, onder meer als vrachtafhandelaar, de verzorging van maaltijden en organisator van zakenreizen. De huidige locatie van dnata wordt gesloopt.
In 2024 moet het nieuwe pand, dat bestaat uit 61.000 vierkante meter bedrijfsruimte, klaar zijn. Het gebouw biedt 6700 vierkante meter aan kantoorruimte en krijgt een overslagcapaciteit van 850.000 ton vracht per jaar.
Het gebouw wordt duurzaam gemaakt. Zo bestaat straks onder meer de helft van het pand uit hergebruikte materialen en komen op het dak zonnepanelen. Ook is het pand volledig demontabel en wordt het aangesloten op een Warmte Koude Opslag (WKO) Installatie.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
47 minuten geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
11 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
12 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 dag geleden