Schiphol krijgt grote lening van EIB voor investeringsplannen
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat honderden miljoenen lenen van de Europese Investeringsbank (EIB) om de grote investeringsplannen van de luchthaven te bekostigen. Royal Schiphol Group en de EIB hebben een leenovereenkomst gesloten van 175 miljoen euro, maakten de partijen dinsdag bekend. Dat is het eerste deel van een financiering ter waarde van 400 miljoen euro.
De eerste lening wordt voornamelijk gebruikt voor de bouw van een nieuwe bagagekelder. Door het bestaande systeem te vervangen en te vernieuwen moeten de arbeidsomstandigheden van bagagemedewerkers verbeteren.
Schiphol gaat in vijf jaar 6 miljard euro investeren in de infrastructuur, arbeidsomstandigheden en dienstverlening, kondigde de luchthaven vorige zomer aan. Het is naar eigen zeggen de grootste investering ooit voor de luchthaven, die nodig is omdat de algehele tevredenheid onder passagiers niet op orde was.
'Langlopende relatie'
"De grootste investeringsopgave in de geschiedenis van de luchthaven vraagt om robuuste financiën en gezonde kasstromen. Aanvullende financiële middelen zijn noodzakelijk om de investeringen in infrastructuur te realiseren", zegt financieel topman van Schiphol Robert Carsouw.
De EIB is de kredietinstelling van de Europese Unie voor langlopende kredieten en steunt ondernemingen in heel Europa. "We hebben een langlopende relatie met Schiphol en we steunen hen graag bij deze efficiëntieverbeteringen, die ten goede komen aan zowel personeel als reizigers", zegt vicevoorzitter Robert de Groot.
Het is niet voor het eerst dat Schiphol steun krijgt van de EIB. Voor andere infrastructuurprojecten kreeg de luchthaven eerder ook financiering van de Europese kredietinstelling.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
3 uur geleden