Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol krijgt grote lening van EIB voor investeringsplannen

Schiphol krijgt grote lening van EIB voor investeringsplannen

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat honderden miljoenen lenen van de Europese Investeringsbank (EIB) om de grote investeringsplannen van de luchthaven te bekostigen. Royal Schiphol Group en de EIB hebben een leenovereenkomst gesloten van 175 miljoen euro, maakten de partijen dinsdag bekend. Dat is het eerste deel van een financiering ter waarde van 400 miljoen euro.

De eerste lening wordt voornamelijk gebruikt voor de bouw van een nieuwe bagagekelder. Door het bestaande systeem te vervangen en te vernieuwen moeten de arbeidsomstandigheden van bagagemedewerkers verbeteren.

Schiphol gaat in vijf jaar 6 miljard euro investeren in de infrastructuur, arbeidsomstandigheden en dienstverlening, kondigde de luchthaven vorige zomer aan. Het is naar eigen zeggen de grootste investering ooit voor de luchthaven, die nodig is omdat de algehele tevredenheid onder passagiers niet op orde was.

'Langlopende relatie'

"De grootste investeringsopgave in de geschiedenis van de luchthaven vraagt om robuuste financiën en gezonde kasstromen. Aanvullende financiële middelen zijn noodzakelijk om de investeringen in infrastructuur te realiseren", zegt financieel topman van Schiphol Robert Carsouw.

De EIB is de kredietinstelling van de Europese Unie voor langlopende kredieten en steunt ondernemingen in heel Europa. "We hebben een langlopende relatie met Schiphol en we steunen hen graag bij deze efficiëntieverbeteringen, die ten goede komen aan zowel personeel als reizigers", zegt vicevoorzitter Robert de Groot.

Het is niet voor het eerst dat Schiphol steun krijgt van de EIB. Voor andere infrastructuurprojecten kreeg de luchthaven eerder ook financiering van de Europese kredietinstelling.

Meer uit Financieel

Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

8 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

23 minuten geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

1 uur geleden
AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

2 uur geleden
Topman en oprichter Jitse Groen treedt af bij Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.

2 uur geleden
Duitse lobbygroep: neergang industrie wordt 'structureel'

BERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.

2 uur geleden
Consumentenbond opent meldpunt voor koppelverkoop zorgverzekering

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.

3 uur geleden