Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol krijgt grote lening van EIB voor investeringsplannen

Schiphol krijgt grote lening van EIB voor investeringsplannen

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat honderden miljoenen lenen van de Europese Investeringsbank (EIB) om de grote investeringsplannen van de luchthaven te bekostigen. Royal Schiphol Group en de EIB hebben een leenovereenkomst gesloten van 175 miljoen euro, maakten de partijen dinsdag bekend. Dat is het eerste deel van een financiering ter waarde van 400 miljoen euro.

De eerste lening wordt voornamelijk gebruikt voor de bouw van een nieuwe bagagekelder. Door het bestaande systeem te vervangen en te vernieuwen moeten de arbeidsomstandigheden van bagagemedewerkers verbeteren.

Schiphol gaat in vijf jaar 6 miljard euro investeren in de infrastructuur, arbeidsomstandigheden en dienstverlening, kondigde de luchthaven vorige zomer aan. Het is naar eigen zeggen de grootste investering ooit voor de luchthaven, die nodig is omdat de algehele tevredenheid onder passagiers niet op orde was.

'Langlopende relatie'

"De grootste investeringsopgave in de geschiedenis van de luchthaven vraagt om robuuste financiën en gezonde kasstromen. Aanvullende financiële middelen zijn noodzakelijk om de investeringen in infrastructuur te realiseren", zegt financieel topman van Schiphol Robert Carsouw.

De EIB is de kredietinstelling van de Europese Unie voor langlopende kredieten en steunt ondernemingen in heel Europa. "We hebben een langlopende relatie met Schiphol en we steunen hen graag bij deze efficiëntieverbeteringen, die ten goede komen aan zowel personeel als reizigers", zegt vicevoorzitter Robert de Groot.

Het is niet voor het eerst dat Schiphol steun krijgt van de EIB. Voor andere infrastructuurprojecten kreeg de luchthaven eerder ook financiering van de Europese kredietinstelling.

Meer uit Financieel

Trump kondigt bouw nieuwe olieraffinaderij in Texas aan

HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.

18 minuten geleden
Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

36 minuten geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

53 minuten geleden
Groene belegger naar de rechter omdat BP klimaatvoorstel weigert

LONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.

1 uur geleden
CNV vraagt kabinet om verlaging brandstofaccijns met 20 cent

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet de brandstofaccijns tijdelijk met 20 cent verlagen nu de olieprijzen zo hoog zijn. Deze oproep doet CNV aan het kabinet naar aanleiding van de sterk opgelopen brandstofprijzen door de onrust in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut kreeg het afgelopen jaar de helft meer klanten

LONDEN (ANP) - Het aantal klanten van onlinebank Revolut in Nederland is het afgelopen jaar met de helft gestegen. De bank heeft in ons land inmiddels 1,5 miljoen particuliere klanten, meldt het bedrijf. Een jaar geleden tikte Revolut nog de 1 miljoen aan.

1 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

6 uur geleden