Schiphol krijgt grote lening van EIB voor investeringsplannen
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat honderden miljoenen lenen van de Europese Investeringsbank (EIB) om de grote investeringsplannen van de luchthaven te bekostigen. Royal Schiphol Group en de EIB hebben een leenovereenkomst gesloten van 175 miljoen euro, maakten de partijen dinsdag bekend. Dat is het eerste deel van een financiering ter waarde van 400 miljoen euro.
De eerste lening wordt voornamelijk gebruikt voor de bouw van een nieuwe bagagekelder. Door het bestaande systeem te vervangen en te vernieuwen moeten de arbeidsomstandigheden van bagagemedewerkers verbeteren.
Schiphol gaat in vijf jaar 6 miljard euro investeren in de infrastructuur, arbeidsomstandigheden en dienstverlening, kondigde de luchthaven vorige zomer aan. Het is naar eigen zeggen de grootste investering ooit voor de luchthaven, die nodig is omdat de algehele tevredenheid onder passagiers niet op orde was.
'Langlopende relatie'
"De grootste investeringsopgave in de geschiedenis van de luchthaven vraagt om robuuste financiën en gezonde kasstromen. Aanvullende financiële middelen zijn noodzakelijk om de investeringen in infrastructuur te realiseren", zegt financieel topman van Schiphol Robert Carsouw.
De EIB is de kredietinstelling van de Europese Unie voor langlopende kredieten en steunt ondernemingen in heel Europa. "We hebben een langlopende relatie met Schiphol en we steunen hen graag bij deze efficiëntieverbeteringen, die ten goede komen aan zowel personeel als reizigers", zegt vicevoorzitter Robert de Groot.
Het is niet voor het eerst dat Schiphol steun krijgt van de EIB. Voor andere infrastructuurprojecten kreeg de luchthaven eerder ook financiering van de Europese kredietinstelling.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
18 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
18 uur geleden