Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol koopt zich voor 4 miljoen euro in bij Limburgs vliegveld

Schiphol koopt zich voor 4 miljoen euro in bij Limburgs vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - Schiphol neemt 40 procent van de aandelen over van Maastricht Aachen Airport (MAA) voor 4,2 miljoen euro. Dat geld wordt dan ook meteen in de Limburgse luchthaven gestoken. Schiphol denkt dat het vliegveld bij Maastricht komende jaren flink kan groeien en wil van MAA een bolwerk maken voor elektrische vliegtuigen.

Over de toekomst van de luchthaven werd lang gedebatteerd in de Limburgse politiek. In juni stemden de Limburgse Staten onder voorwaarden voor het openhouden van het noodlijdende vliegveld, dat al jaren in zwaar weer verkeert. Tot nu toe is de provincie de enige aandeelhouder. Maar de Provinciale Staten willen dat de provincie de aandelen deelt met andere partijen. Schiphol toont zich daartoe nu bereid in een zogeheten principe-akkoord.

In het laatste jaar voor de pandemie reisden er 445.000 reizigers via het Limburgse vliegveld, bijvoorbeeld voor vakanties naar de Middellandse Zee. In 2025 wil Schiphol daar weer boven zitten met 470.000 passagiers en in 2030 zou dat aantal opgelopen moeten zijn tot 711.000. Daarvan zouden er dan 69.000 vliegen met een elektrisch toestel.

"Dat zal waarschijnlijk gaan met kleinere vliegtuigen", legt een woordvoerder uit. Volgens hem zouden de eerste elektrische toestellen ergens tussen 2025 en 2030 moeten vertrekken. Naar welke bestemmingen je dan elektrisch kan vliegen hangt nog wel af van de stand van de technologie op dat moment. Schiphol gaat ervan uit dat de omvang en actieradius van elektrische toestellen komende jaren nog zal toenemen.

Een andere reden waarom Schiphol geïnteresseerd is in het behoud van het vliegveld is luchtvracht. MAA is de tweede vrachtluchthaven van Nederland. Het vliegveld biedt ook ruimte aan verschillende onderhoudsbedrijven.

Het is niet de bedoeling dat er in Limburg straks vluchten worden overgenomen van Schiphol zelf. Het oplossen van de problemen op Schiphol, waar dit jaar vaak sprake is van lange rijen, staat volgens de zegsman los van deze uitbreiding. Hij verzekert dat er keihard wordt gewerkt aan het verhelpen van de personeelstekorten bij de beveiliging en bagage-afhandeling op Schiphol.

De plannen voor het Limburgse vliegveld zullen wel moeten voldoen aan een aantal voorwaarden. Zo moet de hinder van de luchthaven omlaag en de overlast voor omwonenden zoveel mogelijk worden beperkt. "Wij denken dat dat kan", stelt de Schiphol-woordvoerder. Er komt ook een omgevingsfonds met bijdragen van overheden en bedrijven, waarvoor Schiphol 800.000 euro ter beschikking stelt.

Meer uit Financieel

Olieprijzen dalen flink door gevechtspauze tussen de VS en Iran

LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.

2 uur geleden
Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

13 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

14 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

16 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

18 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

19 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden