Schiphol komt met maatregelen tegen geluidshinder
AMSTERDAM (ANP) - Luchthaven Schiphol stelt een reeks maatregelen voor om de geluidshinder van vliegverkeer te beperken. De plannen behelzen onder meer wijzigingen van aanvliegroutes, het minder gebruik maken van start- en landingsbanen die de meeste overlast veroorzaken en het beperken van nachtelijke starts.
Schiphol heeft de plannen opgesteld met de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL). Daarmee voldoet de luchthaven aan de wens van minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur). Zij gaf afgelopen zomer aan dat Schiphol stapsgewijs zou mogen groeien, maar onder strenge voorwaarden. "Eerst minder hinder, dan pas een beetje groei", riep ze destijds.
In plaats van groeien op krediet, moet de sector vooruitbetalen en ervoor zorgen dat er minder hinder is in de omgeving van Schiphol. Als aan die voorwaarden wordt voldaan, mag de luchthaven uiteindelijk groeien naar 540.000 vliegbewegingen. Nu ligt het plafond nog op 500.000 starts en landingen.
Luchtvaartnota
Van Nieuwenhuizen, die momenteel werkt aan de Luchtvaartnota, zei eerder van de sector flinke investeringen in veiligheid, innovatie en duurzaamheid te verwachten, ook om tot oplossingen te komen voor de belangrijkste klachten van omwonenden. Het verminderen van de nachtvluchten werd daarbij al geopperd. Nu zijn er daar nog 32.000 per jaar van toegestaan.
De plannen werden volgens Schiphol opgesteld op basis van opgehaalde informatie bij betrokken partijen. Zo werd onder meer gekeken naar de top 20 van klachten over de luchthaven die bij het Bewoners Aanspreekpunt Schiphol waren binnengekomen. Betrokken partijen zoals omwonenden mogen nog op de plannen schieten. De ontvangen feedback en suggesties worden volgens de luchthaven gebruikt om waar nodig plannen aan te passen of te verbeteren. Daarna zullen ze aan de minister worden aangeboden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
8 uur geleden