Schiphol komt met maatregelen tegen geluidshinder
AMSTERDAM (ANP) - Luchthaven Schiphol stelt een reeks maatregelen voor om de geluidshinder van vliegverkeer te beperken. De plannen behelzen onder meer wijzigingen van aanvliegroutes, het minder gebruik maken van start- en landingsbanen die de meeste overlast veroorzaken en het beperken van nachtelijke starts.
Schiphol heeft de plannen opgesteld met de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL). Daarmee voldoet de luchthaven aan de wens van minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur). Zij gaf afgelopen zomer aan dat Schiphol stapsgewijs zou mogen groeien, maar onder strenge voorwaarden. "Eerst minder hinder, dan pas een beetje groei", riep ze destijds.
In plaats van groeien op krediet, moet de sector vooruitbetalen en ervoor zorgen dat er minder hinder is in de omgeving van Schiphol. Als aan die voorwaarden wordt voldaan, mag de luchthaven uiteindelijk groeien naar 540.000 vliegbewegingen. Nu ligt het plafond nog op 500.000 starts en landingen.
Luchtvaartnota
Van Nieuwenhuizen, die momenteel werkt aan de Luchtvaartnota, zei eerder van de sector flinke investeringen in veiligheid, innovatie en duurzaamheid te verwachten, ook om tot oplossingen te komen voor de belangrijkste klachten van omwonenden. Het verminderen van de nachtvluchten werd daarbij al geopperd. Nu zijn er daar nog 32.000 per jaar van toegestaan.
De plannen werden volgens Schiphol opgesteld op basis van opgehaalde informatie bij betrokken partijen. Zo werd onder meer gekeken naar de top 20 van klachten over de luchthaven die bij het Bewoners Aanspreekpunt Schiphol waren binnengekomen. Betrokken partijen zoals omwonenden mogen nog op de plannen schieten. De ontvangen feedback en suggesties worden volgens de luchthaven gebruikt om waar nodig plannen aan te passen of te verbeteren. Daarna zullen ze aan de minister worden aangeboden.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
6 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
17 uur geleden