Schiphol kan 483.000 vluchten aan in 2024, 13.000 extra in zomer
SCHIPHOL (ANP) - Voor het zomerseizoen in 2024 zegt Schiphol 293.000 vluchten aan te kunnen, 13.000 meer dan de luchthaven eerder aankondigde. Voor heel 2024 heeft Schiphol ruimte voor 483.000 vluchten. Door de inmiddels afgewende krimp is het maximumaantal vluchten van 460.000 van de baan.
Daarmee komt Schiphol de luchtvaartmaatschappijen tegemoet. Die wilden dat er meer gevlogen zou worden dan het maximum van 460.000 vluchten.
Schiphol stelt wel dat er alleen meer gevlogen kan worden als de piekdrukte op bepaalde uren verminderd wordt. Volgens de luchthaven hebben vliegmaatschappijen toegezegd om daaraan bij te dragen. "De drukke piekmomenten vragen een grote inspanning van de hele luchtvaartsector en betrokken overheidspartners", zegt operationeel directeur Patricia Vitalis.
'Operationele uitdagingen'
Schiphol houdt bij het bepalen van hoeveel vluchten de luchthaven aankan onder meer rekening met de capaciteit van luchtverkeersleiders en de marechaussee. "Uit de analyse van afgelopen weken werd duidelijk dat de piek in de ochtend waarin gelijktijdig veel grote toestellen met veel passagiers aankomen kan leiden tot problemen in het gehele proces, waaronder lange rijen", stelt de luchthaven. De onafhankelijke slotcoördinator gaat met luchtvaartmaatschappijen bespreken hoe het aantal vluchten in de pieken omlaag kan. Dat gaat het liefst vrijwillig en anders legt de slotcoördinator hen die verplichte opgave op, meldt de luchthaven.
Voor 2023 verwacht de luchthaven uit te komen op ongeveer 433.000 vluchten, fors minder dan de 500.000 die zijn toegestaan. Dit jaar waren er "de nodige operationele uitdagingen", zei Schiphol eerder.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
12 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
15 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden