Schiphol: in juni ruim 5,6 miljoen passagiers verwelkomd
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft in juni ruim 5,6 miljoen passagiers verwelkomd, wat iets meer is dan in mei van dit jaar. In juni vorig jaar ging het nog om meer dan 5,2 miljoen passagiers op Schiphol.
Volgens de luchthaven maakten in juni iets meer dan 2 miljoen reizigers een overstap op Schiphol. Dit zijn circa 1 miljoen unieke passagiers, die in de internationale telwijze tweemaal worden geteld. Ruim 4 miljoen passagiers gingen naar of kwamen van een bestemming in Europa. Dat is een stijging van 5 procent vergeleken met een jaar eerder. Daarnaast gingen ruim 1,6 miljoen reizigers naar bestemmingen buiten Europa, een groei van 16 procent.
Het aantal vluchten van en naar Schiphol steeg op jaarbasis met 5 procent tot 38.912. Daarvan gingen er 31.683 naar Europese bestemmingen en 7229 naar intercontinentale bestemmingen. Het aantal vrachtvluchten daalde juist tot 1337 van 1467 een jaar eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.
5 uur geledenEELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.
8 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.
9 uur geleden