Schiphol houdt lippen op elkaar na 'constructief gesprek'
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol-topman Dick Benschop heeft een "constructief gesprek" gehad met ministers Sigrid Kaag van Financiën en Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zegt een woordvoerder van de luchthaven na de bijeenkomst naar aanleiding van de chaos van de afgelopen weken op de luchthaven. De ministeries van Financiën en Infrastructuur en Waterstaat benadrukken het besloten karakter van het gesprek en willen niets over de inhoud kwijt.
Zonder verder in detail te treden, kwamen er volgens de luchthavenzegsman bij het gesprek "de stand van zaken op Schiphol en de vervolgacties van de luchthaven richting de zomer" aan de orde. De woordvoerder stelt verder dat er sprake is van regelmatig contact tussen Benschop en de bewindslieden. De Staat is een grote aandeelhouder in de luchthaven.
Benschop bood al eerder zijn excuses aan voor de ontstane situatie en toog ook naar de Tweede Kamer om uitleg te geven. De Schiphol-directeur kreeg al de nodige kritiek omdat hij zelf in mei op vakantie was en ook op andere momenten niet aanwezig zou zijn geweest. Benschop bestrijdt dat en zegt altijd van afstand bereikbaar te zijn geweest.
Grote problemen
De afgelopen tijd ontstonden grote problemen op Schiphol door personeelstekorten. Tijdens de coronacrisis werd er veel minder gevlogen en lieten vooral bedrijven die verantwoordelijk zijn voor de beveiliging en de bagageafhandeling een deel van het personeel vertrekken. Nu reizigers terugkeren, blijken er te weinig mensen om de passagiers te controleren en hun bagage in de vliegtuigen te laden.
De situatie kwam tijdens de meivakantie voor het eerst aan het licht, daarbij geholpen door een wilde staking van een deel van de bagageafhandelaars. Ook de periode daarna was er nog veel drukte, die veelal werd veroorzaakt door te weinig beveiligers. Dat leidde tot lange rijen en opstootjes bij de beveiliging. Daarnaast werden er, met name door KLM, vluchten geschrapt of verplaatst naar andere luchthavens. KLM liet daarnaast begin deze maand ruim veertig vluchten vanuit Europa leeg terugvliegen vanwege de grote drukte op Schiphol.
Om meer personeel aan te trekken sprak de luchthaven met de vakbonden af dat beveiligers, bagageafhandelaars, schoonmakers en buschauffeurs op het vliegveld deze zomer een bonus krijgen. Ook na de zomer krijgen ze meer loon, maar wel minder dan tijdens de drukke periode. De leden van CNV en FNV hebben dat bereikte akkoord goedgekeurd, melden die vakbonden maandag.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Airbnb-verhuurders mogen gasten straks niet meer verplichten om alles af te wassen of het beddengoed af te halen tijdens hun verblijf. Dat staat in nieuwe regels die het verhuurplatform heeft gepubliceerd. De regels moeten voorkomen dat vakantiegangers met tal van huishoudelijke klusjes opgezadeld worden.
43 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse bank Barclays gaat 5000 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het bankconcern zegt dat kunstmatige intelligentie (AI) steeds vaker bijdraagt aan efficiënter werken. De ontslagen treffen ongeveer 5 procent van het personeelsbestand, blijkt uit een presentatie die de bank donderdag gaf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van vooral lokale bedrijven, zoals restaurants, motorzaken, schildersbedrijven en kledingwinkels, zijn donderdagochtend nog altijd offline na de beveiligingsproblemen met de programmeertaal PHP die woensdag aan het licht kwamen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.
2 uur geledenVEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.
3 uur geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geledenVENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
3 uur geleden