Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol goed voor 93.000 voltijdsbanen

Schiphol goed voor 93.000 voltijdsbanen

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol zorgt voor zo'n 93.000 voltijdsbanen, meldt minister van Infrastructuur en Waterstaat Cora van Nieuwenhuizen aan de Tweede Kamer. Op en rond de luchthaven werken 68.000 mensen (goed voor 57.000 voltijdsbanen), indirect zorgt Schiphol voor 36.000 voltijdsbanen.

"Schiphol biedt vooral veel werkgelegenheid op de regionale arbeidsmarkt voor lager en middelbaar opgeleid personeel", aldus de bewindsvrouw. Ze heeft drie economische onderzoeken laten doen op het gebied van luchtvaart in Nederland.

Als Schiphol zou groeien naar 540.000 starts en landingen per jaar ten opzichte van het huidige plafond van 500.000, zou dit Nederland tientallen miljoenen opleveren. Afhankelijk van de economische ontwikkeling, zou de groei van Schiphol 40 tot 226 miljoen euro opleveren in 2025.

"Om het netwerk van Schiphol in lijn met die van de belangrijkste Europese concurrenten te ontwikkelen is tot en met 2025 een gematigde groei van de capaciteit nodig", schrijft Van Nieuwenhuizen. De minister kondigde vorige zomer aan dat Schiphol onder strenge voorwaarden mag groeien vanaf 2020.

Meer uit Financieel

Nederlandse claimstichting begint zaak tegen maker Fortnite

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument begint een massaclaim tegen Epic Games, de maker van de populaire game Fortnite. De claimstichting zegt dat de gamestudio jongeren misleidt. Zij krijgen tijdens het gamen bijvoorbeeld aftelklokken te zien, die de indruk wekken dat de mogelijkheid om in de game iets te kopen bijna stopt, maar dagen later staat de aanbieding er nog steeds, zeggen de eisers.

29 minuten geleden
Nieuwe baan of start eigen bedrijf minder vaak reden voor ontslag

DEN HAAG (ANP) - Minder mensen namen in 2025 afscheid van hun baan doordat zij een nieuwe baan hadden of een eigen bedrijf startten. In plaats daarvan lagen vooral faillissementen, bezuinigingen, reorganisaties of arbeidsconflicten vaker aan de basis van een vertrek bij een werkgever. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

54 minuten geleden
Meta verwijdert kritische video Roel Maalderink over AI-bril

AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.

3 uur geleden
AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

8 uur geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

8 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

8 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

10 uur geleden