Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol geeft duidelijkheid over reisbeperkingen deze zomer

Schiphol geeft duidelijkheid over reisbeperkingen deze zomer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol maakt woensdag bekend of er in het zomerseizoen nog steeds een beperking zal gelden voor het aantal reizigers dat van de luchthaven mag vertrekken. Sinds afgelopen juli geldt een dergelijk maximumaantal reizigers. Dat werd ingesteld omdat er personeelstekorten waren bij de beveiligers op Schiphol, waardoor vanaf de meivakantie lange rijen ontstonden die soms tot buiten de vertrekhal liepen.

De problemen hielden ook in het winterseizoen, dat van oktober tot en met maart loopt, aan. Dat kwam mede doordat een zomerbonus die bedoeld was om het werk op Schiphol aantrekkelijk te maken voor onder anderen beveiligers, eindigde. Uiteindelijk zorgden de problemen ervoor dat topman Dick Benschop vertrok. Onder zijn opvolger Ruud Sondag, werd weer volop ingezet op werving van meer bewakers en ander personeel.

Een maand geleden meldde Sondag al dat er per saldo 170 bewakers bij waren gekomen. De interim-topman zei toen al dat hij, door het aantrekken van meer beveiligers en het verbeteren van de productiviteit, dacht dat Schiphol dit jaar weer gewoon zou kunnen opereren. Daarbij opperde hij wel dat luchtvaartmaatschappijen moeten meehelpen aan het spreiden van de drukte op sommige momenten, zoals de eerste zaterdag van de meivakantie. "Daar verwachten we anders zo'n piek, daar kun je niet tegenop werven."

Meer uit Financieel

FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

39 minuten geleden
Gemeenten moeten begrotingen meer richten op doelen, vindt BDO

EINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.

58 minuten geleden
Werkgeversclubs: handelsverdrag EU-India snel implementeren

DEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.

1 uur geleden
Zelfstandige taxichauffeurs Uber zijn ondernemers, oordeelt hof

AMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.

1 uur geleden
Topmannen Duitse autobouwers positief over handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.

2 uur geleden
Europese werkgeverslobby ziet kansen door handelsverdrag EU-India

BRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.

2 uur geleden
Duitsland: nieuwe groeimogelijkheden door handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.

3 uur geleden