Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol gebruikt rustige periode door corona voor onderhoud

Schiphol gebruikt rustige periode door corona voor onderhoud

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gebruikt de terugval van het aantal vliegbewegingen en passagiers door de coronacrisis om klein onderhoud versneld uit te voeren. De luchthaven vond 180 werkzaamheden die in een periode van twee maanden uitgevoerd kunnen worden, omdat er nu ook overdag kan worden gewerkt zonder reizigers te hinderen.

De luchthaven wijst als voorbeeld op het onderhoud aan de voorrijweg. Dat werk stond voor het najaar gepland maar wordt naar verwachting al in mei opgeleverd. In het najaar kunnen nog afrondende werkzaamheden plaatsvinden, die geen verkeershinder veroorzaken. Andere projecten die naar voren worden gehaald, zijn de uitbreiding van het aantal security lanes, het onderhoud van de drinkwaterleiding en aan vliegtuigopstelplaatsen.

Een aantal grote renovaties, die meer tijd en geld kosten, wordt juist uitgesteld. Zo wordt de gunningsdatum voor de nieuwe terminal van juni verzet naar een latere datum. Schiphol benadrukt dat het in tijden van de coronapandemie kritisch naar zijn kosten moet kijken zodat er een goede balans is tussen investeringen en de toekomstige capaciteitsbehoefte.

Volgens Schipholbaas Dick Benschop kan het herstel van de luchtvaart nog jaren duren. Het aantal vliegbewegingen na de coronacrisis zal niet in een mum van tijd weer aan het huidige maximum van 500.000 zitten, benadrukte de topman recentelijk tegenover Trouw.

Meer uit Financieel

Maaltijdbezorger DoorDash stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.

15 minuten geleden
BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer BAM had vorig jaar last van tragere vergunningverlening voor de bouw van nieuwe woningen door de stikstofcrisis. Daardoor kon het grootste bouwbedrijf van Nederland minder nieuwe huizen realiseren dan gepland, zei topman Ruud Joosten van BAM tijdens een gesprek met journalisten over de jaarresultaten. Hij verwacht dat zijn bedrijf hier dit jaar mogelijk nog meer last van krijgt.

1 uur geleden
VolkerWessels-dochters krijgen 480.000 euro boete voor omkoping

ZWOLLE (ANP) - Twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels moeten samen 480.000 euro boete betalen voor de omkoping van politicus Theo Heyliger in Sint Maarten, heeft de rechtbank in Zwolle geoordeeld. Een voormalige directeur krijgt een geldstraf van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie.

1 uur geleden
Kinepolis ontvangt minder bezoekers door 'minder topfilms'

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis ontving vorig jaar opnieuw minder bezoekers. Ook in Nederland, waar het bedrijf achttien vestigingen heeft, liep het bezoekersaantal verder terug. De keten wijt het aan een "onvolledig Hollywood-aanbod" en "het ontbreken van Franse succesfilms".

1 uur geleden
Philips achtervolgd door juridische zaken slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - Philips wordt nog steeds achtervolgd door juridische zaken rond de grote terugroepactie van slaapapneuapparaten die in 2021 begon. Amerikaanse beleggers die enkele jaren terug al een claimprocedure waren gestart, hebben in december een verzoek ingediend om ook Philips-topman Roy Jakobs in die zaak te betrekken. Dit volgt uit het donderdag verschenen jaarverslag en ook NRC berichtte over de kwestie.

2 uur geleden
Airbus mikt op recordaantal afgeleverde vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Airbus streeft ernaar om dit jaar een recordaantal commerciële vliegtuigen af te leveren. Het bedrijf profiteert naar eigen zeggen van een "sterke vraag" en een winststijging in 2025.

2 uur geleden
Viaplay sluit 2025 af met minder abonnees

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft het jaar 2025 afgesloten met minder abonnees. De Zweedse streamingdienst, die in Nederland de Formule 1 uitzendt, telde in de maanden oktober, november en december 2025 ongeveer 4,36 miljoen abonnees. Dat zijn er ruim 8 procent minder dan de bijna 4,8 miljoen in het vierde kwartaal van 2024.

4 uur geleden