Schiphol gebruikt rustige periode door corona voor onderhoud
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gebruikt de terugval van het aantal vliegbewegingen en passagiers door de coronacrisis om klein onderhoud versneld uit te voeren. De luchthaven vond 180 werkzaamheden die in een periode van twee maanden uitgevoerd kunnen worden, omdat er nu ook overdag kan worden gewerkt zonder reizigers te hinderen.
De luchthaven wijst als voorbeeld op het onderhoud aan de voorrijweg. Dat werk stond voor het najaar gepland maar wordt naar verwachting al in mei opgeleverd. In het najaar kunnen nog afrondende werkzaamheden plaatsvinden, die geen verkeershinder veroorzaken. Andere projecten die naar voren worden gehaald, zijn de uitbreiding van het aantal security lanes, het onderhoud van de drinkwaterleiding en aan vliegtuigopstelplaatsen.
Een aantal grote renovaties, die meer tijd en geld kosten, wordt juist uitgesteld. Zo wordt de gunningsdatum voor de nieuwe terminal van juni verzet naar een latere datum. Schiphol benadrukt dat het in tijden van de coronapandemie kritisch naar zijn kosten moet kijken zodat er een goede balans is tussen investeringen en de toekomstige capaciteitsbehoefte.
Volgens Schipholbaas Dick Benschop kan het herstel van de luchtvaart nog jaren duren. Het aantal vliegbewegingen na de coronacrisis zal niet in een mum van tijd weer aan het huidige maximum van 500.000 zitten, benadrukte de topman recentelijk tegenover Trouw.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
50 minuten geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
2 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Braziliƫ heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
5 uur geleden