Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol gebruikt rustige periode door corona voor onderhoud

Schiphol gebruikt rustige periode door corona voor onderhoud

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gebruikt de terugval van het aantal vliegbewegingen en passagiers door de coronacrisis om klein onderhoud versneld uit te voeren. De luchthaven vond 180 werkzaamheden die in een periode van twee maanden uitgevoerd kunnen worden, omdat er nu ook overdag kan worden gewerkt zonder reizigers te hinderen.

De luchthaven wijst als voorbeeld op het onderhoud aan de voorrijweg. Dat werk stond voor het najaar gepland maar wordt naar verwachting al in mei opgeleverd. In het najaar kunnen nog afrondende werkzaamheden plaatsvinden, die geen verkeershinder veroorzaken. Andere projecten die naar voren worden gehaald, zijn de uitbreiding van het aantal security lanes, het onderhoud van de drinkwaterleiding en aan vliegtuigopstelplaatsen.

Een aantal grote renovaties, die meer tijd en geld kosten, wordt juist uitgesteld. Zo wordt de gunningsdatum voor de nieuwe terminal van juni verzet naar een latere datum. Schiphol benadrukt dat het in tijden van de coronapandemie kritisch naar zijn kosten moet kijken zodat er een goede balans is tussen investeringen en de toekomstige capaciteitsbehoefte.

Volgens Schipholbaas Dick Benschop kan het herstel van de luchtvaart nog jaren duren. Het aantal vliegbewegingen na de coronacrisis zal niet in een mum van tijd weer aan het huidige maximum van 500.000 zitten, benadrukte de topman recentelijk tegenover Trouw.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

7 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

8 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

8 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

9 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

10 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

10 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

11 uur geleden