Schiphol gebruikt rustige periode door corona voor onderhoud
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gebruikt de terugval van het aantal vliegbewegingen en passagiers door de coronacrisis om klein onderhoud versneld uit te voeren. De luchthaven vond 180 werkzaamheden die in een periode van twee maanden uitgevoerd kunnen worden, omdat er nu ook overdag kan worden gewerkt zonder reizigers te hinderen.
De luchthaven wijst als voorbeeld op het onderhoud aan de voorrijweg. Dat werk stond voor het najaar gepland maar wordt naar verwachting al in mei opgeleverd. In het najaar kunnen nog afrondende werkzaamheden plaatsvinden, die geen verkeershinder veroorzaken. Andere projecten die naar voren worden gehaald, zijn de uitbreiding van het aantal security lanes, het onderhoud van de drinkwaterleiding en aan vliegtuigopstelplaatsen.
Een aantal grote renovaties, die meer tijd en geld kosten, wordt juist uitgesteld. Zo wordt de gunningsdatum voor de nieuwe terminal van juni verzet naar een latere datum. Schiphol benadrukt dat het in tijden van de coronapandemie kritisch naar zijn kosten moet kijken zodat er een goede balans is tussen investeringen en de toekomstige capaciteitsbehoefte.
Volgens Schipholbaas Dick Benschop kan het herstel van de luchtvaart nog jaren duren. Het aantal vliegbewegingen na de coronacrisis zal niet in een mum van tijd weer aan het huidige maximum van 500.000 zitten, benadrukte de topman recentelijk tegenover Trouw.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
2 uur geledenPOTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
5 uur geleden