Schiphol gaf vorig jaar recordbedrag uit aan investeringen
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft vorig jaar een recordbedrag van 1 miljard euro geïnvesteerd, zei topman Pieter van Oord van de luchthaven dinsdag tijdens een nieuwjaarsreceptie. "Dat is ruim 40 procent meer dan het jaar ervoor en een record dat we in alle jaren, ik zou zeggen in de honderd jaar van Schiphol, niet gezien hebben", aldus Van Oord.
De helft daarvan investeerde Schiphol in onderhoud en reparatie, de andere helft in verduurzaming en vernieuwing. Afgelopen zomer kondigde de luchthaven nog aan de komende jaren miljardeninvesteringen te gaan doen in de infrastructuur, arbeidsomstandigheden en dienstverlening. In totaal wil Schiphol in vijf jaar tijd 6 miljard euro gaan investeren in de luchthaven.
De topman richtte zich ook nog tot de luchtvaartmaatschappijen. "Om Nederland goed te blijven verbinden met de rest van de wereld en om ervoor te zorgen dat Schiphol voor alle Nederlanders een fijne thuishaven is, zullen we flink moeten investeren", aldus Van Oord.
Onvermijdelijk
"Willen we een kwalitatieve luchthaven worden, dan heeft dat een prijs", stelt de topman. Om de investeringen te bekostigen zijn de havengelden de komende jaren flink verhoogd. "We begrijpen dat dit pijnlijk is voor luchtvaartmaatschappijen. Toch zijn wij ervan overtuigd dat deze grote investeringen ook in het belang zijn van de luchtvaartmaatschappijen."
Luchtvaartmaatschappijen hebben de verhoging van de tarieven van 41 procent voor dit jaar eerder afgekeurd. KLM noemde deze "onredelijk en onverstandig" en waarschuwde dat hogere ticketprijzen voor reizigers onvermijdelijk zijn.
Nieuwe terminal
De nieuwe tarieven worden volgens Van Oord gebruikt om een "substantiële" bijdrage te leveren aan geluidsreductie op de luchthaven. Luchtvaartmaatschappijen worden "gestimuleerd" om hun meest stille toestellen te gebruiken, nachtvluchten worden fors duurder dan dagvluchten en de luidruchtigste toestellen worden geweerd, somt de topman op. "Bij elkaar is dit de belangrijkste actie van Schiphol voor geluidsreductie sinds de opening van de Polderbaan."
Van Oord verwacht voor komend jaar een groei van het aantal reizigers op de luchthaven en een besluit over een nieuw te bouwen terminal. Schiphol heeft volgens hem die ruimte nodig voor de toename van het aantal passagiers en voor extra capaciteit om onderhoud mogelijk te maken.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
4 uur geleden