Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol gaf vorig jaar recordbedrag uit aan investeringen

Schiphol gaf vorig jaar recordbedrag uit aan investeringen

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft vorig jaar een recordbedrag van 1 miljard euro geïnvesteerd, zei topman Pieter van Oord van de luchthaven dinsdag tijdens een nieuwjaarsreceptie. "Dat is ruim 40 procent meer dan het jaar ervoor en een record dat we in alle jaren, ik zou zeggen in de honderd jaar van Schiphol, niet gezien hebben", aldus Van Oord.

De helft daarvan investeerde Schiphol in onderhoud en reparatie, de andere helft in verduurzaming en vernieuwing. Afgelopen zomer kondigde de luchthaven nog aan de komende jaren miljardeninvesteringen te gaan doen in de infrastructuur, arbeidsomstandigheden en dienstverlening. In totaal wil Schiphol in vijf jaar tijd 6 miljard euro gaan investeren in de luchthaven.

De topman richtte zich ook nog tot de luchtvaartmaatschappijen. "Om Nederland goed te blijven verbinden met de rest van de wereld en om ervoor te zorgen dat Schiphol voor alle Nederlanders een fijne thuishaven is, zullen we flink moeten investeren", aldus Van Oord.

Onvermijdelijk

"Willen we een kwalitatieve luchthaven worden, dan heeft dat een prijs", stelt de topman. Om de investeringen te bekostigen zijn de havengelden de komende jaren flink verhoogd. "We begrijpen dat dit pijnlijk is voor luchtvaartmaatschappijen. Toch zijn wij ervan overtuigd dat deze grote investeringen ook in het belang zijn van de luchtvaartmaatschappijen."

Luchtvaartmaatschappijen hebben de verhoging van de tarieven van 41 procent voor dit jaar eerder afgekeurd. KLM noemde deze "onredelijk en onverstandig" en waarschuwde dat hogere ticketprijzen voor reizigers onvermijdelijk zijn.

Nieuwe terminal

De nieuwe tarieven worden volgens Van Oord gebruikt om een "substantiële" bijdrage te leveren aan geluidsreductie op de luchthaven. Luchtvaartmaatschappijen worden "gestimuleerd" om hun meest stille toestellen te gebruiken, nachtvluchten worden fors duurder dan dagvluchten en de luidruchtigste toestellen worden geweerd, somt de topman op. "Bij elkaar is dit de belangrijkste actie van Schiphol voor geluidsreductie sinds de opening van de Polderbaan."

Van Oord verwacht voor komend jaar een groei van het aantal reizigers op de luchthaven en een besluit over een nieuw te bouwen terminal. Schiphol heeft volgens hem die ruimte nodig voor de toename van het aantal passagiers en voor extra capaciteit om onderhoud mogelijk te maken.

Meer uit Financieel

Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

1 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

1 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

1 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

3 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

3 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

3 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

4 uur geleden