Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol gaat nauwer samenwerken met beveiligingsbedrijven

Schiphol gaat nauwer samenwerken met beveiligingsbedrijven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat samen met beveiligingsbedrijven eigen besloten vennootschappen oprichten die beveiliging op de luchthaven voor hun rekening nemen. De bv's moeten eerder doorgevoerde maatregelen blijvend maken, zoals de samenwerking bij werving van personeel en het aanbieden van extra trainingen.

De nieuwe plannen leiden ertoe dat het aantal beveiligingsbedrijven op Schiphol daalt van vijf naar drie. De luchthaven zegt te begrijpen dat beveiligers onzekerheid kunnen ervaren, maar stelt dat het "behoud van banen en goede arbeidsvoorwaarden vooropstaan".

De drie beveiligingsbedrijven zullen via een Europese aanbesteding worden gekozen, iets waartoe Schiphol naar eigen zeggen wettelijk verplicht is "zodat alle geschikte beveiligingsbedrijven binnen de EU een eerlijke kans krijgen". Per gekozen bedrijf wordt vervolgens een bv opgericht. Die komt voor 25 procent in handen van Schiphol, 75 procent van de aandelen zijn voor de respectievelijke beveiligingsbedrijven.

Rustruimtes

Beveiligingspersoneel op Schiphol zal in dienst treden bij een van de drie nieuwe bv's. Bedrijven kunnen zich vanaf maandag aanmelden voor de aanbesteding. Schiphol zal de opdrachten vervolgens in september volgend jaar gunnen, waarna de nieuwe bedrijven in februari 2026 starten met hun werkzaamheden.

Personeelstekorten op de luchthaven bij onder meer de beveiliging zorgden twee jaar geleden nog voor lange rijen tijdens vakantieperiodes. Om meer beveiligers te werven, heeft Schiphol geprobeerd de arbeidsomstandigheden te verbeteren. Zo zijn er onder meer rustruimtes gecreëerd. Ook blijven zij dit jaar recht houden op een extra toeslag.

Meer uit Financieel

KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft besloten om vanaf zondag weer te vliegen van en naar onder meer Curaçao, Aruba en Bonaire. Dit meldt de luchtvaartmaatschappij zaterdagavond. Voor passagiers van wie de vlucht eerder is gecanceld, wordt getracht hen op de eerstvolgende vlucht te zetten.

33 minuten geleden
KLM schrapt zondag honderden vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zondag honderden vluchten op luchthaven Schiphol vanwege het winterse weer. Ook op vrijdag en zaterdag was er grote uitval van vluchten op de luchthaven en waren er ook veel vertragingen.

6 uur geleden
Schiphol: vergelijkbaar beeld met annuleringen en vertragingen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.

13 uur geleden
Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

1 dag geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

1 dag geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

1 dag geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.

1 dag geleden