Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol gaat nauwer samenwerken met beveiligingsbedrijven

Schiphol gaat nauwer samenwerken met beveiligingsbedrijven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat samen met beveiligingsbedrijven eigen besloten vennootschappen oprichten die beveiliging op de luchthaven voor hun rekening nemen. De bv's moeten eerder doorgevoerde maatregelen blijvend maken, zoals de samenwerking bij werving van personeel en het aanbieden van extra trainingen.

De nieuwe plannen leiden ertoe dat het aantal beveiligingsbedrijven op Schiphol daalt van vijf naar drie. De luchthaven zegt te begrijpen dat beveiligers onzekerheid kunnen ervaren, maar stelt dat het "behoud van banen en goede arbeidsvoorwaarden vooropstaan".

De drie beveiligingsbedrijven zullen via een Europese aanbesteding worden gekozen, iets waartoe Schiphol naar eigen zeggen wettelijk verplicht is "zodat alle geschikte beveiligingsbedrijven binnen de EU een eerlijke kans krijgen". Per gekozen bedrijf wordt vervolgens een bv opgericht. Die komt voor 25 procent in handen van Schiphol, 75 procent van de aandelen zijn voor de respectievelijke beveiligingsbedrijven.

Rustruimtes

Beveiligingspersoneel op Schiphol zal in dienst treden bij een van de drie nieuwe bv's. Bedrijven kunnen zich vanaf maandag aanmelden voor de aanbesteding. Schiphol zal de opdrachten vervolgens in september volgend jaar gunnen, waarna de nieuwe bedrijven in februari 2026 starten met hun werkzaamheden.

Personeelstekorten op de luchthaven bij onder meer de beveiliging zorgden twee jaar geleden nog voor lange rijen tijdens vakantieperiodes. Om meer beveiligers te werven, heeft Schiphol geprobeerd de arbeidsomstandigheden te verbeteren. Zo zijn er onder meer rustruimtes gecreƫerd. Ook blijven zij dit jaar recht houden op een extra toeslag.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

6 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

8 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

10 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

10 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

11 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

12 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

13 uur geleden