Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol evalueert klimaatacties met binnendringende demonstranten

Schiphol evalueert klimaatacties met binnendringende demonstranten

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat de acties van klimaatactivisten die zaterdag het terrein van de luchthaven binnendrongen, evalueren met betrokken partijen. Dat laat een woordvoerster van het vliegveld weten. Schiphol is volgens haar nog steeds van mening dat het Schipholterrein goed beveiligd is.

Op de luchthaven waren zaterdag de hele dag acties. Zo'n vierhonderd activisten van Greenpeace en Extinction Rebellion kwamen het terrein van Schiphol-Oost op, nadat ze onder meer met een slijptol een hek hadden doorgezaagd. Vanaf Schiphol-Oost worden de zaken- en privévluchten met kleine vliegtuigen afgehandeld. Een deel van de actievoerders ketende zich vast aan een aantal toestellen. Anderen fietsten rond op het platform. De marechaussee heeft uiteindelijk ongeveer driehonderd mensen gearresteerd.

"Na een dergelijke grote inzet wordt altijd geëvalueerd met de betrokken partijen. Dat gaat nu ook gebeuren", aldus de zegsvrouw van Schiphol. Maar ze wijst er ook op dat al het hekwerk op de luchthaven voldoet aan nationale en internationale wet- en regelgeving. "Het terrein van Schiphol wordt continu gemonitord en het bevoegd gezag komt direct in actie als dat nodig is. Zo ook zaterdag. De Koninklijke Marechaussee heeft het betreffende platform afgeschermd en al het andere vliegverkeer op Schiphol kon onveranderd doorgaan."

Betreurenswaardig

Nederlandse luchtvaartmaatschappijen noemden het eerder op maandag "betreurenswaardig" dat de demonstranten het terrein van Schiphol konden binnendringen. Dit mag niet nog een keer gebeuren, liet de belangenvereniging voor de luchtvaartmaatschappijen BARIN weten.

"Een vliegveld moet een goed afgeschermd terrein zijn, een plek waar je alleen met bepaalde permissie en een pasje naar binnen kan", betoogde BARIN-voorzitter Marnix Fruitema. "Schiphol zal samen met de bevoegde instanties nauwkeurig moeten analyseren hoe het mogelijk was dat zo veel mensen relatief eenvoudig verboden terrein op konden komen. Onder meer door de zwakke plekken in kaart te brengen." Wel benadrukt hij te begrijpen dat het hier om een "ongelukkig incident" gaat.

Meer uit Financieel

Vattenfall Nederland benoemt nieuwe topvrouw na overstap topman

AMSTERDAM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.

1 uur geleden
EU-team in VS om sancties tegen Rusland te bespreken

BRUSSEL (ANP) - Een EU-team dat zich bezighoudt met sancties is momenteel in Washington. Later maandag spreekt het team met zijn Amerikaanse vakgenoten over sancties tegen Rusland. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd.

2 uur geleden
Crédit Agricole betaalt miljoenen in schikking dividendfraude

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Crédit Agricole heeft ingestemd met een betaling van ongeveer 88 miljoen euro om een strafrechtelijk onderzoek te schikken. De zaak draait om beschuldigingen dat de Franse bank transacties zou hebben uitgevoerd om belasting op dividenduitkeringen te ontduiken.

2 uur geleden
Duitse export naar VS daalt tot laagste niveau sinds 2021

WIESBADEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het is voor bedrijven in Duitsland een stuk lastiger geworden om hun goederen te verkopen in de Verenigde Staten. Dat komt door de hoge Amerikaanse importheffingen op Europese producten, waaronder Duitse auto's. Hoewel de VS nog altijd de belangrijkste exportmarkt voor Duitsland zijn, nam de uitvoer naar de VS in juli voor de vierde maand op rij af.

5 uur geleden
EU werkt nauw samen met VS bij Russische sancties, zegt Costa

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie is een volgend sanctiepakket aan het voorbereiden in nauwe samenwerking met de Verenigde Staten, zei voorzitter van de EU-regeringsleiders António Costa maandag. Eerder zeiden de VS dat ze bereid zijn de economische druk op Rusland op te voeren samen met de EU.

5 uur geleden
AEX-index licht hoger in afwachting Franse vertrouwensstemming

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers letten onder meer op de politieke situatie in Frankrijk. Later op de dag is er een vertrouwensstemming over de Franse premier François Bayrou. Er is veel politiek verzet tegen zijn begrotingsvoorstellen. Bayrou, die flink wil bezuinigen, zei zondag niet optimistisch te zijn over zijn kansen. Als het parlement zijn plannen afwijst, dient Bayrou zijn ontslag in bij president Emmanuel Macron en is de regering gevallen.

6 uur geleden
Reuters: ASML wordt topaandeelhouder Franse AI-start-up Mistral

VELDHOVEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML staat op het punt om de grootste aandeelhouder te worden van de Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral. Volgens persbureau Reuters neemt ASML een belang ter waarde van 1,3 miljard euro in Mistral bij een nieuwe financieringsronde. Daarbij zou ASML ook een bestuurszetel bij Mistral krijgen.

6 uur geleden