Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

Door het weer werden in de eerste dagen van januari honderden vluchten geannuleerd, waardoor zo'n 300.000 passagiers werden geraakt. Uit de evaluatie, uitgevoerd door adviesbureau Oliver Wyman, blijkt dat "de impact op reizigers en medewerkers groter werd door een samenloop van uitzonderlijke weersomstandigheden, een verstoorde operatie en het moment waarop aanvullende maatregelen zijn ingezet".

De sneeuw begon eerder en viel heviger dan voorspeld, volgt uit het rapport. Hierdoor was de vraag naar het sneeuwvrij maken van vliegtuigen onderschat. Ook werd niet de volledige de-icingcapaciteit benut en was de infrastructuur voor het sneeuw- en ijsvrij maken van toestellen niet toegerust om aan de piekvraag te voldoen.

Richtlijnen

Tegelijkertijd bleek het lastig om het aantal vluchten snel en voldoende terug te brengen. Zo gaf Schiphol richtlijnen aan luchtvaartmaatschappijen voor het verminderen van het aantal vluchten, maar kan het niets verplichten. Hierdoor hing de uitvoering af van vrijwillige actie door maatschappijen. De maatschappijen annuleerden wel vluchten, maar te weinig, waardoor de wachtrijen opliepen.

Het rapport merkt wel op dat dit soort weersomstandigheden relatief weinig voorkomen op Schiphol en dat hevig winters weer van nature voor operationele verstoringen zorgt op grote luchthavens, zelfs waar de infrastructuur en voorbereiding goed ontwikkeld zijn.

'Goede aanbevelingen'

"Het rapport bevat veel goede aanbevelingen waar we onmiddellijk mee aan de slag gaan", schrijft Schiphol. Schiphol en KLM gaan werken aan een gezamenlijke wintervoorbereiding en betere ondersteuning en communicatie voor reizigers. Ook onderzoeken de luchthaven en vliegtuigmaatschappij of het verstandig is om te investeren in extra de-icingfaciliteiten en worden er gesprekken gevoerd om de beschikbare de-icingcapaciteit beter te benutten.

Daarnaast gaat Schiphol in gesprek met het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat over mogelijke nieuwe bevoegdheden. "Voor enkele van deze aanbevelingen is een versterking van de regierol van Schiphol noodzakelijk", legt Schiphol uit. "Dat maakt het mogelijk om bij operationele verstoringen maatregelen - zoals het annuleren van vluchten en het verdelen van de-icing capaciteit - op te leggen in plaats van aan te bevelen."

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

8 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

10 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

11 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

12 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

12 uur geleden