Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
Schiphol kampte vrijdag met een technische storing in het bagagesysteem in vertrekhal 2. Daardoor zijn naar schatting van de luchthaven 20.000 koffers achtergebleven. Schiphol en KLM weten niet hoeveel koffers inmiddels zijn terugbezorgd, maar verwachten dat het nog "enkele" dagen duurt. "We doen er samen met luchtvaartmaatschappijen alles aan om zo snel mogelijk alle bagage bij de reizigers te krijgen", zegt een woordvoerster van Schiphol.
De bagage uit vertrekhal 2 moest tijdens de storing handmatig worden ingevoerd, wat langer duurde. Daardoor kon niet alle bagage mee. Pas aan het einde van de middag meldde Schiphol dat de storing was opgelost. De precieze oorzaak bleef onduidelijk.
'Erg vervelend'
"We vinden dit erg vervelend voor de reizigers die hierdoor worden geraakt", liet de woordvoerster van Schiphol vrijdag weten. Op een dag als vrijdag verwerkt de luchthaven ongeveer 150.000 koffers.
Schiphol raadde reizigers vrijdag aan de onlinekanalen van hun luchtvaartmaatschappij in de gaten te houden voor meer informatie. KLM meldde die dag dat haar reizigers ook door de storing zijn gedupeerd.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.
29 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer supermarktketen Albert Heijn, neemt honderden supermarkten van het Britse Tesco in Tsjechië en Slowakije over. Het supermarktconcern betaalt 1,2 miljard euro voor de volledige overname van de activiteiten van Tesco in de twee Europese landen.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk na tegenvallende kwartaalresultaten van chipproducent Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het derde kwartaal licht gekrompen. Volgens een voorlopige raming van het Franse statistiekbureau Insee bedroeg de krimp 0,1 procent in vergelijking met de drie maanden ervoor. Het tegenvallende cijfer komt bovenop de grote onrust over de hoge Franse staatsschuld, politieke spanningen en de gewelddadige protesten in het land van de afgelopen tijd.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
2 uur geleden