Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol: donderdag meer bekend over betere arbeidsvoorwaarden

Schiphol: donderdag meer bekend over betere arbeidsvoorwaarden

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol maakt donderdag meer bekend over betere arbeidsvoorwaarden voor beveiligingspersoneel, zegt Schiphol-bestuurder Hanne Buis tijdens een bijpraatsessie in de Tweede Kamer. Het gaat dan onder meer om betere roosters, betere rustruimtes en ook meer salaris.

Het is nog niet bekend hoe de regeling er precies uit gaat zien. Daar wordt onder meer nog over overlegd met vakbonden FNV en CNV. Eerder gold de zogeheten zomertoeslag van ruim 5 euro per uur om het werk aantrekkelijker te maken. Toen die begin september wegviel, nam ook de drukte weer toe. Al waren de cijfers voor in- en uitstroom niet heel anders dan gebruikelijk, aldus Buis.

"Het draait niet alleen om geld", zegt zij, ook de balans tussen werk en privé zou beter moeten. CNV meldde dinsdag dat een op de drie beveiligers overweegt om te vertrekken.

Limieten

Vanwege een tekort aan beveiligers kampt de luchthaven met lange wachttijden en grote rijen. Buis verwacht niet "op heel korte termijn" de problemen te hebben opgelost. Schiphol kondigde vorige week aan de hele winterperiode van oktober tot en met maart nog aan een limiet voor het aantal vertrekkende reizigers vast te houden om zo lange wachtrijen te voorkomen.

Dergelijke maximumaantallen gelden al sinds juli. Schiphol stelde die limieten in nadat rond de meivakantie grote problemen waren ontstaan omdat de bezetting van de beveiliging niet was opgewassen tegen het grote aantal vakantiegangers in die periode. De rijen die daardoor ontstonden waren zo lang dat veel mensen hun vlucht misten.

Meer uit Financieel

IMF verlaagt groeiverwachting Nederland vanwege Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.

34 minuten geleden
IMF kritisch op Nederlandse plannen voor hogere belasting op werk

AMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.

34 minuten geleden
IMF pleit voor aanpassing huurwet om woningtekort op te lossen

AMSTERDAM (ANP) - Nederland moet ambitieuze hervormingen doorvoeren om het woningtekort op te lossen. Daarvoor pleit het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het fonds noemt voorgestelde maatregelen in het coalitieakkoord nuttig, maar dringt daarbovenop aan op een herziening van huurmarktregels en gunstiger beleid voor private ontwikkelaars en woningbeleggers.

35 minuten geleden
NS-topman Wouter Koolmees gaat vier jaar langer door

UTRECHT (ANP) - Wouter Koolmees is herbenoemd als president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen voor een periode van vier jaar. De voormalige minister van Sociale Zaken trad op 1 november 2022 aan als topman van de NS.

1 uur geleden
Duitse autobranche vreest groter banenverlies door hoge kosten

BERLIJN (ANP/DPA) - In de Duitse auto-industrie zullen de komende jaren tienduizenden banen meer verloren gaan dan verwacht. Daarvoor vreest het hoofd van de Duitse autobrancheorganisatie VDA. De sector heeft volgens haar te maken met hoge kosten voor personeel, energie en belastingen.

1 uur geleden
AEX-index opent met winst, ABN AMRO flink hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.

1 uur geleden
Topman chipbedrijf Nvidia gaat toch met Trump mee naar China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.

2 uur geleden