Schiphol denkt met pakket eindelijk meer beveiligers te trekken
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol denkt dat de combinatie tussen een hoger loon en andere verbeteringen van de arbeidsvoorwaarden eindelijk voor meer beveiligers op de luchthaven gaat zorgen. Ondanks een hogere toeslag tijdens de zomer, bleef het tekort aan beveiligers ongeveer even groot. Door ook in te zetten op "erg opgeknapte pauzeruimtes" en voorspelbaardere roosters, moeten de tekorten bij de security snel worden opgelost, zegt operationeel directeur Hanne Buis.
Buis zegt dat dit pakket is gebaseerd op gesprekken met beveiligingsbedrijven en beveiligers op de werkvloer. "We hoorden terug dat het een beetje om het salaris ging, maar ook echt om betere roosters en rustruimtes. Er was meer nodig dan de zomertoeslag." Daar is het pakket met ook de structurele loonsverhoging van 2,50 euro per uur vanaf november uit voortgekomen.
De directeur wil geen moment noemen waarop het tekort aan beveiligers omlaag is gebracht van de huidige achthonderd naar de beoogde nul. "Daar is het echt te vroeg voor. We gaan de komende weken zien en monitoren hoeveel extra mensen zich bij de beveiligingsbedrijven melden. Wij willen er zo snel mogelijk zo veel mogelijk."
Limiet
Schiphol kondigde vorige week aan de hele winterperiode van oktober tot en met maart nog aan een limiet voor het aantal vertrekkende reizigers vast te houden, om zo lange wachtrijen te voorkomen. Maar als blijkt dat er al eerder genoeg beveiligers zijn om meer reizigers te laten vertrekken, krijgen maatschappijen dat te horen. "Maar omdat we niet vanaf morgen honderden extra beveiligers hebben, hebben we eerst gekozen voor stabiliteit", aldus Buis.
Ze zegt er wel bij dat de huidige krappe arbeidsmarkt "erg complex" blijft. Mede daarom begint maandag "een grote wervingscampagne" om aan meer beveiligers te komen. "We hebben er veel vertrouwen in dat dit gaat werken", verzekert Buis.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief voor de vijfde maand op rij verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de Turkse economie stimuleren. De rente werd verlaagd met 1 procentpunt en bedraagt nu 37 procent. Economen hadden gerekend op een grotere renteverlaging van 1,5 procentpunt.
3 uur geleden