Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol definitief mede-eigenaar vliegveld Maastricht

Schiphol definitief mede-eigenaar vliegveld Maastricht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft donderdag in Amsterdam een samenwerkingsovereenkomst getekend waarmee de Royal Schiphol Group 40 procent van de aandelen van Maastricht Aachen Airport (MAA) overneemt. Limburg behoudt de overige 60 procent. De partijen willen MAA verder ontwikkelen tot een duurzame, omgevingsbewuste en toekomstbestendige luchthaven, zowel voor passagiers als voor vracht.

Eerder werd al bekend dat met de overname een bedrag van 4,2 miljoen euro is gemoeid, geld dat in MAA wordt geïnvesteerd. De provincie Limburg was tot donderdag enig aandeelhouder, maar de Limburgse Staten besloten eind vorig jaar Schiphol als nieuwe aandeelhouder aan te trekken.

Schiphol ziet in MAA een vliegveld dat flink kan groeien. Vorig jaar werden vanaf MAA ruim 226.000 passagiers vervoerd en ruim 108.000 ton vracht. Met name het aantal passagiers dat gebruikmaakt van MAA zou de komende jaren fors kunnen toenemen, waarbij gebruikgemaakt zou kunnen worden van elektrische vliegtuigen. Innovatie en elektrisch vliegen zijn speerpunten in de overeenkomst.

Vrachtluchthaven

Daarnaast investeert Schiphol in MAA omdat het Limburgse vliegveld de tweede vrachtluchthaven van Nederland is. Schiphol en de provincie Limburg willen die positie behouden en uitbouwen. Het vliegveld biedt ook ruimte aan verschillende onderhoudsbedrijven.

De Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn (VVD) sprak vrijdag van een "ijzersterke combinatie". "MAA kan profiteren van de kennis, ervaring en netwerken van Schiphol, terwijl Schiphol gebruik kan maken van de ervaringen die MAA gaat opdoen met innovaties zoals elektrisch vliegen."

Reactie Schiphol

"We zijn blij dat we Maastricht Aachen Airport nu officieel mogen verwelkomen bij de Royal Schiphol Group", aldus Robert Carsouw, financieel topman van Schiphol. "Samen verbinden we Nederland met de rest van de wereld en creëren we waarde voor de samenleving en economie. Tegelijkertijd moet dat in balans zijn met de leefomgeving. Daarom zetten we ons, ook in Maastricht, in voor een duurzame luchtvaart met minder impact op het milieu en onze omgeving."

Met deze laatste opmerking doelt de Schipholbaas op voorwaarden die Limburg stelt. Zo moet de hinder van de luchthaven omlaag en de overlast voor omwonenden zo veel mogelijk worden beperkt.

Meer uit Financieel

Quote: rijkste 500 reserveren zo'n 3 miljard voor goed doel

AMSTERDAM (ANP) - De rijkste vijfhonderd Nederlanders reserveren bij elkaar opgeteld zo'n 3 miljard euro voor het goede doel. Dat is iets meer dan 1 procent van hun gezamenlijke geschatte vermogen van 273 miljard euro, heeft zakenblad Quote becijferd.

9 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig door zorgen over AI en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven toonden wel enig herstel na de zware verliezen een dag eerder. Die werden veroorzaakt door waarschuwingen van toplieden in de AI-sector over de veiligheidsrisico's van een te snelle en ongecontroleerde ontwikkeling van AI.

2 uur geleden
Elon Musk trekt rechtszaak tegen Apple in na schikking

SAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk heeft zijn rechtszaak tegen Apple ingetrokken. Hij beschuldigde de iPhone-maker er eerder van dat het OpenAI's ChatGPT oneerlijk zou voortrekken ten opzichte van concurrerende chatbots.

2 uur geleden
Eindhovense AI-startup Euclyd haalt ruim 200 miljoen euro op

EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.

3 uur geleden
Opnieuw waarschuwt AI-onderzoeker dat AI mensheid kan uitroeien

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.

3 uur geleden
Prijzen aan Nederlandse pomp stijgen door duurdere olie

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met 4 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,722 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.

3 uur geleden
Wall Street lager door zorgen over AI en stijgende rente

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.

13 uur geleden