
Schiphol beleeft druk hemelvaartsweekend, geen incidenten
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kent zondag weer een drukke dag vanwege het einde van het lange hemelvaartsweekend. Maar de situatie was zondag beheersbaar, zegt een woordvoerder van de marechaussee. De grote passagiersstroom leidde niet tot incidenten.
Schiphol meldt zondag zowel drukte bij aankomst als bij vertrek, met in totaal naar schatting 190.000 passagiers, ongeveer 10.000 meer dan zaterdag, die verspreid over de dag zullen vertrekken en aankomen. Aan het eind van de middag moet de luchthaven nog duizenden passagiers verwerken, maar "het stroomt wel door", aldus een woordvoerder.
In de vroege ochtenduren hoefde nog niemand buiten in de rij te staan, maar dit veranderde na 10.00 uur. De rij liep vervolgens door tot buiten de door de luchthaven geplaatste tenten, waardoor reizigers die door de security wilden werden natgeregend. Aan het eind van de middag vonden passagiers die buiten stonden wel allemaal ruimte binnen de tent.
Het is de afgelopen periode erg druk op de luchthaven. Dat komt onder meer door personeelstekorten bij de bagageafhandeling en de beveiliging. Passagiers moesten soms urenlang in de rij staan, met problemen als het missen van hun vlucht als gevolg. KLM heeft de verkoop van tickets voor vluchten vanaf Schiphol tot en met zondag verminderd vanwege de grote drukte.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil dat de politie uitlegt hoe ze met persoonsgegevens omgaat. De organisaties spreken elkaar daar binnenkort over, meldt de privacywaakhond. Donderdag publiceerde Amnesty International een rapport waarin staat dat de politie het recht op privacy van demonstranten schendt. Ook is er volgens de mensenrechtenorganisatie nauwelijks toezicht op de manieren waarop de politie surveilleert.
54 minuten geledenBULBOACA (ANP) - Nederland wil nog eens tientallen Leopard 1-tanks kopen om aan Oekraïne te leveren. Het kabinet wil die kopen van een Zwitsers bedrijf, zeggen betrokkenen. Het is nog wel zaak daarvoor de toestemming van de Zwitserse regering te verkrijgen, die tot dusver terughoudend is met medewerking aan wapenleveringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een speciale belangenbehartiger moet vanaf eind 2024 opkomen voor de belastingbetaler, bijvoorbeeld als deze in conflict raakt met de fiscus. Het ministerie van Financiën heeft hiervoor een 'kwartiermaker' aangewezen die moet kijken hoe de organisatie rond deze belangenbehartiger eruit moet zien.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Limburgse band DeWolff is er donderdag in geslaagd het wereldrecord voor de snelst gedrukte plaat te breken. De poging begon rond 13.00 uur en volgens de band lagen na 2 uur, 59 minuten en 28 seconden vinylplaten van het nummer in twee Haarlemse platenzaken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De drie verdachten die vastzitten voor de dodelijke steekpartij van afgelopen zondagavond op festival Solid Grooves in Amsterdam, blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris donderdag besloten, zo laat een woordvoerder van de rechtbank weten.
3 uur geledenMAASTRICHT/NEW YORK (ANP) - De Nederlandse directeur van de belangrijke internationale kunst- en antiekbeurs TEFAF, Bart Drenth, is plotseling opgestapt. Dat bevestigt hij aan het ANP, maar hij wil niet zeggen waarom. Buitenlandse media brengen hem in verband met oude en niet meer openbare tweets, die anti-woke zouden zijn en over moslims en linkse opinies zouden gaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onzeker of het haringseizoen op 14 juni kan beginnen, zoals gebruikelijk. De haring die nu wordt gevangen is niet vet genoeg om tot Hollandse Nieuwe te worden verwerkt, meldt het Nederlands Visbureau donderdag. Volgende week moet de sector een beslissing nemen.
3 uur geleden