Schiphol: alles op alles om beveiliging klaar te maken voor zomer
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zet "alles op alles" om voldoende beveiligers in huis te hebben om de zomerdrukte op de luchthaven weer aan te kunnen. "We zitten er bovenop, maar alle projecties zien er goed uit", zei financieel topman van Schiphol Robert Carsouw vrijdag in een toelichting op de jaarcijfers. De afgelopen tijd zijn veel beveiligers aangenomen om de chaos van de zomer in 2022 te voorkomen. Toen ontstonden er lange rijen op het vliegveld als gevolg van een tekort aan personeel bij de security-afdeling.
Volgens Schiphol-topman Ruud Sondag, die eind deze maand afzwaait, ligt de uitstroom van beveiligers op dit moment net iets hoger dan die instroom. Maar om dat gat te dichten, werft de luchthaven ook weer meer nieuwe mensen.
Als gevolg daarvan verliep ook de zomer in 2023 al voorspoediger dan een jaar eerder. Deels had dat ook te maken met reizigers die zich beter hadden voorbereid, bijvoorbeeld door hun handbagage efficiënter in te pakken. Uiteindelijk was 95 procent van de vertrekkende passagiers binnen acht minuten door de securitycontrole. Voor het hele jaar was 93 procent van de reizigers binnen tien minuten door de controle, meldt Schiphol in zijn jaarresultaten. De gemiddelde wachttijd kwam vorig jaar uit op drie minuten.
Om meer beveiligers te werven, heeft Schiphol geprobeerd de arbeidsomstandigheden te verbeteren. Zo zijn er onder meer rustruimte gecreëerd. Ook blijven zij dit jaar recht houden op een extra toeslag. Die bedraagt tot september 1,40 euro per uur, in de maanden daarna 70 cent per uur. Schiphol heeft het afgelopen jaar bijna 2000 nieuwe beveiligingsmedewerkers aangenomen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
7 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
7 uur geleden