Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol: alles loopt goed met maatregelen tegen hitte

Schiphol: alles loopt goed met maatregelen tegen hitte

SCHIPHOL (ANP) - Het loopt goed door met de passagiersstromen op Schiphol en de maatregelen die zijn genomen om reizigers te helpen met de hitte. Dat meldde een woordvoerder van de luchthaven. Zo worden net als op maandag ijsjes en flesjes water uitgedeeld aan wachtende reizigers. Het is minder druk dan op maandag, aldus de zegsman.

Ook draaien de klimaatinstallaties van de luchthaven op volle toeren om voor zoveel mogelijk koeling in de terminal te zorgen. De deuren worden zoveel mogelijk dichtgehouden om de hitte buiten te houden en er is zonwering bij ramen. "We doen ons best om de temperatuur in de terminal te beheersen en we houden de situatie nauwlettend in de gaten. We zien nog geen problemen."

Verder heeft Schiphol ventilatoren geplaatst bij de overkappingen voor verkoeling van wachtende reizigers buiten de vertrekhal. Schiphol heeft passagiers opgeroepen zich goed voor te bereiden door zelf ook water mee te nemen en luchtige kleding te dragen.

Daarnaast besproeit Schiphol net als op maandag de taxibanen met water. Door de hoge temperaturen kan namelijk het asfalt zacht worden. Vooral op plekken waar vliegtuigen een bocht maken dreigt het asfalt dan te vervormen.

Meer uit Binnenland

Keja Klaasje Kwestro wint Theo d'Or voor F*CK LOLITA

AMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).

1 minuut geleden
Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

47 minuten geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

2 uur geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

4 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

8 uur geleden
Klimaatactiegroep XR blokkeert opnieuw A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.

9 uur geleden