Schip met hulpgoederen onderweg naar drijvende haven Gaza
NICOSIA (ANP/RTR) - Een schip met hulpgoederen is onderweg naar de drijvende Amerikaanse haven voor de kust van de Gazastrook. De Sagamore verliet de haven van Larnaca op Cyprus in de ochtend, zeggen functionarissen op het eiland.
EU-lidstaat Cyprus opende eerder dit jaar een corridor om over zee hulpgoederen naar Gaza te sturen. Landen hebben ook vanuit de lucht hulpgoederen gedropt boven het geïsoleerde kustgebied, waar hongersnood dreigt.
De hulpgoederen aan boord van de Sagamore moeten in de nieuwe haven worden overgeladen op andere vaartuigen. Die brengen ze aan land, waarna vrachtwagens worden ingezet voor de verdere distributie.
De aanvoer van hulpgoederen over zee is niet onomstreden. In de VS klinkt kritiek op de kosten van de aanleg van de nieuwe haven, die honderden miljoenen zou hebben gekost en tijdelijk is. Ook wijzen critici erop dat hulpverlening over land het meest effectief is.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
6 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
10 uur geleden