Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schip bij Hongkong breekt in tweeën, 27 crewleden vermist

Schip bij Hongkong breekt in tweeën, 27 crewleden vermist

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Tientallen crewleden worden vermist nadat een schip zaterdagochtend (lokale tijd) in tweeën brak in de Zuid-Chinese Zee bij de kust van Hongkong. Volgens de autoriteiten was de schipbreuk het gevolg van zware weersomstandigheden door de tropische storm Chaba.

Aan boord van het schip van een ingenieursbedrijf waren dertig mensen. Reddingswerkers hebben drie crewleden per helikopter kunnen redden. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht. Naar de overige slachtoffers wordt nog gezocht. Volgens de reddingswerkers is de zoektocht moeilijk door het slechte weer. Op de locatie waar het schip verging, zo'n 300 kilometer ten zuidwesten van Hongkong, zijn zaterdag windstoten van 144 kilometer per uur en golven tot 10 meter hoog gemeten.

De tropische storm Chaba zorgt ook voor hevige regenval en harde windstoten in Hongkong zelf. Het openbaar vervoer wordt beperkt en veel bedrijven hebben hun deuren gesloten. Een museum dat zaterdag zou openen ter gelegenheid van het 25-jarige jubileum van de soevereiniteitsoverdracht van Hongkong aan China, blijft vanwege de storm dicht.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

1 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

2 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

4 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

4 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

4 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

8 uur geleden