Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schip bij Hongkong breekt in tweeën, 27 crewleden vermist

Schip bij Hongkong breekt in tweeën, 27 crewleden vermist

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Tientallen crewleden worden vermist nadat een schip zaterdagochtend (lokale tijd) in tweeën brak in de Zuid-Chinese Zee bij de kust van Hongkong. Volgens de autoriteiten was de schipbreuk het gevolg van zware weersomstandigheden door de tropische storm Chaba.

Aan boord van het schip van een ingenieursbedrijf waren dertig mensen. Reddingswerkers hebben drie crewleden per helikopter kunnen redden. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht. Naar de overige slachtoffers wordt nog gezocht. Volgens de reddingswerkers is de zoektocht moeilijk door het slechte weer. Op de locatie waar het schip verging, zo'n 300 kilometer ten zuidwesten van Hongkong, zijn zaterdag windstoten van 144 kilometer per uur en golven tot 10 meter hoog gemeten.

De tropische storm Chaba zorgt ook voor hevige regenval en harde windstoten in Hongkong zelf. Het openbaar vervoer wordt beperkt en veel bedrijven hebben hun deuren gesloten. Een museum dat zaterdag zou openen ter gelegenheid van het 25-jarige jubileum van de soevereiniteitsoverdracht van Hongkong aan China, blijft vanwege de storm dicht.

Meer uit Buitenland

Dodental overstromingen Vietnam stijgt naar negentig

HANOI (ANP/AFP) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. Meer dan zestig van de dodelijke slachtoffers die de afgelopen week vielen, waren te betreuren in de bergachtige provincie Dak Lak. Daar zijn na vele dagen van hevige regenval en zware aardverschuivingen tienduizenden huizen onder water komen te staan, aldus de regering in een verklaring.

34 minuten geleden
Eindvergadering klimaattop gaat door na klachten

BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.

9 uur geleden
Israël voert aanvallen uit 'tegen Hezbollah' in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.

12 uur geleden
Dodental loopt op na Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.

12 uur geleden
Moeizame klimaattop levert akkoord op, maar zonder afbouw fossiel

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.

12 uur geleden
Hoekstra: we wilden meer, maar akkoord is stap in juiste richting

BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.

14 uur geleden
Europa ook bij overleg Oekraïne en VS zondag in Genève

BRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.

14 uur geleden