Schip Baltimore zou voor aanvaring stuurloos zijn geweest
BALTIMORE (ANP/AFP/RTR) - Het containerschip de Dali dat een pijler van een belangrijke verkeersbrug bij Baltimore heeft geramd, was volgens meldingen van ABC kort daarvoor stuurloos geraakt. De bemanning van het schip heeft de autoriteiten vooraf gewaarschuwd dat een aanvaring niet te voorkomen leek omdat er geen controle meer over het vaartuig was, aldus ABC-news.
Het schip ramde een pijler aan de zuidelijke kant van de Francis Scott Key Bridge en die stortte vrijwel volledig in. Er zijn daardoor diverse voertuigen in het water beland en er is een grote zoekactie gaande. Twee mensen zijn uit het water gered. Volgens Amerikaanse media had het containerschip in 2016 al eens een aanvaring met een kade in Antwerpen.
De drukke haven van Baltimore ligt ongeveer 5 kilometer achter de verwoeste brug en is niet bereikbaar voor schepen. De brug ging over de Patapsco Rivier, die de haven van Baltimore verbindt met de Baai van Chesapeake en de Atlantische Oceaan. De Dali had de haven van Baltimore verlaten en was op weg naar de oceaan voor een reis van 27 dagen naar Sri Lanka. Naar schatting dertig schepen zijn in de baai en over de rivier op weg naar Baltimore, maar kunnen nu niet verder.
De haven van Baltimore is een van de oudste en grootste van de Verenigde Staten. Ze komt ook voor in films en tv-series inclusief de films Eraser (1996), The Sum of All Fears (2002) en in een seizoen van de tv-serie The Wire speelt de haven een belangrijke rol. Voor Nederland is de haven van minder groot belang, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
37 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
39 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.
40 minuten geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft iedereen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet opgedragen er weg te gaan. Talrijke mensen zijn meteen op de vlucht geslagen, meldt het Franse persbureau AFP.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en hun collega's van de Samenwerkingsraad van de Golfstaten (GCC) veroordelen de "ongerechtvaardigde Iraanse aanvallen" op de Golfstaten "ten zeerste", stellen de EU en GCC donderdag in een gezamenlijke verklaring. Die aanvallen bedreigen de regionale en mondiale veiligheid, stellen zij. De EU en GCC roepen Iran op de aanvallen onmiddellijk te staken.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een tweede Iraans marineschip bevindt zich vlak buiten de territoriale wateren van Sri Lanka. Dat meldde een Sri Lankaanse minister in het parlement, zonder verder in detail te treden. Een ander Iraans oorlogsschip werd deze week door een Amerikaanse onderzeeër tot zinken gebracht bij de eilandstaat.
2 uur geleden