Schilderij Magritte wordt duurste surrealistische werk ooit
NEW YORK (ANP) - Een olieverfschilderij van de Belgische kunstenaar René Magritte is het duurste surrealistische werk ooit geworden. L'empire des lumières (het rijk van de lichten), geschilderd in 1954, werd dinsdag in New York voor 121 miljoen dollar (114,2 miljoen euro) verkocht, aldus veilinghuis Christie's.
Het grote olieverfschilderij, van 146 bij 114 centimeter, toont een straatbeeld in een buitenwijk, met een huis dat verlicht wordt door een enkele lantaarnpaal. Op de voorgrond schilderde Magritte water, dat het licht van de lantaarnpaal weerspiegelt. Boven het huis en de bomen eromheen vult een lichtblauwe lucht met witte wolken het bovenste deel van het doek.
De surrealistische kunstenaar, die leefde van 1898 tot 1967, maakte het schilderij onder ongewone omstandigheden. Hij beloofde het werk aan drie verschillende kopers nadat hij het als onderdeel van de Biënnale van Venetië in 1954 met veel tamtam had getoond. Hij verkocht het uiteindelijk aan een vierde koper, de Amerikaanse kunstverzamelaar Peggy Guggenheim.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
9 uur geleden