Schilderij Magritte wordt duurste surrealistische werk ooit
NEW YORK (ANP) - Een olieverfschilderij van de Belgische kunstenaar René Magritte is het duurste surrealistische werk ooit geworden. L'empire des lumières (het rijk van de lichten), geschilderd in 1954, werd dinsdag in New York voor 121 miljoen dollar (114,2 miljoen euro) verkocht, aldus veilinghuis Christie's.
Het grote olieverfschilderij, van 146 bij 114 centimeter, toont een straatbeeld in een buitenwijk, met een huis dat verlicht wordt door een enkele lantaarnpaal. Op de voorgrond schilderde Magritte water, dat het licht van de lantaarnpaal weerspiegelt. Boven het huis en de bomen eromheen vult een lichtblauwe lucht met witte wolken het bovenste deel van het doek.
De surrealistische kunstenaar, die leefde van 1898 tot 1967, maakte het schilderij onder ongewone omstandigheden. Hij beloofde het werk aan drie verschillende kopers nadat hij het als onderdeel van de Biënnale van Venetië in 1954 met veel tamtam had getoond. Hij verkocht het uiteindelijk aan een vierde koper, de Amerikaanse kunstverzamelaar Peggy Guggenheim.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
1 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
7 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
8 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
9 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
9 uur geleden