Schilderij Magritte wordt duurste surrealistische werk ooit
NEW YORK (ANP) - Een olieverfschilderij van de Belgische kunstenaar René Magritte is het duurste surrealistische werk ooit geworden. L'empire des lumières (het rijk van de lichten), geschilderd in 1954, werd dinsdag in New York voor 121 miljoen dollar (114,2 miljoen euro) verkocht, aldus veilinghuis Christie's.
Het grote olieverfschilderij, van 146 bij 114 centimeter, toont een straatbeeld in een buitenwijk, met een huis dat verlicht wordt door een enkele lantaarnpaal. Op de voorgrond schilderde Magritte water, dat het licht van de lantaarnpaal weerspiegelt. Boven het huis en de bomen eromheen vult een lichtblauwe lucht met witte wolken het bovenste deel van het doek.
De surrealistische kunstenaar, die leefde van 1898 tot 1967, maakte het schilderij onder ongewone omstandigheden. Hij beloofde het werk aan drie verschillende kopers nadat hij het als onderdeel van de Biënnale van Venetië in 1954 met veel tamtam had getoond. Hij verkocht het uiteindelijk aan een vierde koper, de Amerikaanse kunstverzamelaar Peggy Guggenheim.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
17 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
17 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
17 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
18 uur geleden