Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schilderij Gustav Klimt levert bij veiling recordbedrag op

Schilderij Gustav Klimt levert bij veiling recordbedrag op

LONDEN (ANP) - Het schilderij Dame mit Fächer van Gustav Klimt heeft bij een veiling in Londen 74 miljoen pond (ruim 86 miljoen euro) opgeleverd. Nog nooit eerder is op een Europese veiling zo veel voor een kunstwerk betaald.

Dame mit Fächer (Dame met waaier) is het laatste portret dat de Oostenrijkse kunstenaar maakte. Het doek van 1 bij 1 meter stond op het moment van zijn overlijden nog op de ezel. Wie de nieuwe eigenaar is, is niet bekendgemaakt.

Klimt overleed in 1918 onverwachts op 55-jarige leeftijd. Hij was een van de meest gevraagde en duurste portretschilders van zijn tijd. Portretten van zijn hand worden bijna nooit publiekelijk ter overname aangeboden. Er zijn nog maar weinig schilderijen van Klimt in particulier bezit.

Het vorige Europese veilingrecord stamt uit 2010. Het sculptuur L'Homme Qui Marche I (Lopende man I) van de Zwitserse kunstenaar Alberto Giacometti leverde toen 65 miljoen pond op.

Meer uit Buitenland

Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

2 uur geleden
Doden in woning schutter Polen zijn ouders en zus

KRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.

3 uur geleden
Ook koetsiers gewond bij schietpartij in Krakau

KRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.

4 uur geleden
Schade in Saudische hoofdstad gemeld na nieuwe aanvallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.

4 uur geleden
Vrouw uit VS met 'leeg' kenteken krijgt 40.000 dollar aan boetes

NEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.

5 uur geleden
Tientallen gewonden door aardbeving in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.

5 uur geleden