Schilderij Gustav Klimt levert bij veiling recordbedrag op
LONDEN (ANP) - Het schilderij Dame mit Fächer van Gustav Klimt heeft bij een veiling in Londen 74 miljoen pond (ruim 86 miljoen euro) opgeleverd. Nog nooit eerder is op een Europese veiling zo veel voor een kunstwerk betaald.
Dame mit Fächer (Dame met waaier) is het laatste portret dat de Oostenrijkse kunstenaar maakte. Het doek van 1 bij 1 meter stond op het moment van zijn overlijden nog op de ezel. Wie de nieuwe eigenaar is, is niet bekendgemaakt.
Klimt overleed in 1918 onverwachts op 55-jarige leeftijd. Hij was een van de meest gevraagde en duurste portretschilders van zijn tijd. Portretten van zijn hand worden bijna nooit publiekelijk ter overname aangeboden. Er zijn nog maar weinig schilderijen van Klimt in particulier bezit.
Het vorige Europese veilingrecord stamt uit 2010. Het sculptuur L'Homme Qui Marche I (Lopende man I) van de Zwitserse kunstenaar Alberto Giacometti leverde toen 65 miljoen pond op.
Meer uit Buitenland
STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.
6 uur geledenMUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Naties waarschuwen dat de nood in Venezuela bijna een week na de verwoestende aardbevingen nog altijd hoog is. Honderdduizenden mensen raakten ontheemd en besmettelijke ziektes dreigen om zich heen te grijpen, stelt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige nederlaag geleden bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten. De hoogste federale rechters blokkeerden een poging van de president om de automatische toekenning te beperken van de Amerikaanse nationaliteit aan kinderen van buitenlanders die in de VS worden geboren. Die praktijk staat bekend als birthright citizenship.
8 uur geleden