Schilderij Gustav Klimt levert bij veiling recordbedrag op
LONDEN (ANP) - Het schilderij Dame mit Fächer van Gustav Klimt heeft bij een veiling in Londen 74 miljoen pond (ruim 86 miljoen euro) opgeleverd. Nog nooit eerder is op een Europese veiling zo veel voor een kunstwerk betaald.
Dame mit Fächer (Dame met waaier) is het laatste portret dat de Oostenrijkse kunstenaar maakte. Het doek van 1 bij 1 meter stond op het moment van zijn overlijden nog op de ezel. Wie de nieuwe eigenaar is, is niet bekendgemaakt.
Klimt overleed in 1918 onverwachts op 55-jarige leeftijd. Hij was een van de meest gevraagde en duurste portretschilders van zijn tijd. Portretten van zijn hand worden bijna nooit publiekelijk ter overname aangeboden. Er zijn nog maar weinig schilderijen van Klimt in particulier bezit.
Het vorige Europese veilingrecord stamt uit 2010. Het sculptuur L'Homme Qui Marche I (Lopende man I) van de Zwitserse kunstenaar Alberto Giacometti leverde toen 65 miljoen pond op.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.
3 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
9 uur geleden