Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schilder wint na goud op EK indoor zilver bij kogelstoten op WK

Schilder wint na goud op EK indoor zilver bij kogelstoten op WK

NANJING (ANP) - Jessica Schilder heeft een zilveren medaille behaald bij het kogelstoten op de WK indoor in het Chinese Nanjing. De 26-jarige atlete uit Volendam kwam in haar beste poging tot een afstand van 20,07 meter. Ze moest toezien dat de Canadese Sarah Mitton verder stootte met de 4 kilo zware kogel en met een afstand van 20,48 meter het goud bemachtigde.

Mitton prolongeerde haar indoortitel van een jaar geleden in Glasgow. De Amerikaanse Chase Jackson behaalde het brons. Ze kwam met 20,06 meter slechts 1 centimeter minder ver dan Schilder.

De Nederlandse krachtatlete vierde twee weken geleden ook al succes in Apeldoorn, toen ze met een stoot van 20,69 meter haar eerste Europese indoortitel veroverde. Het is haar tweede medaille op een WK indoor. Ze won in 2022 in Belgrado brons. Vorig jaar greep ze naast de medailles op de Olympische Spelen in Parijs, maar prolongeerde ze in Rome wel haar Europese titel outdoor.

Volwassener

Schilder voerde met haar gouden afstand uit Apeldoorn de wereldranglijst aan en gold dus als een kandidate voor een medaille in Nanjing. Het hele indoorseizoen viel ze op met constant verre stoten. "Ik heb gewerkt aan de techniek en het stoten begint nu een beetje stabiel te worden. Constant over de 20 meter stoten geeft dan veel vertrouwen", zei ze eerder dit seizoen over haar vorm. "Ik denk ook dat ik weer wat volwassener ben geworden. Ik kan beter met de spanning omgaan."

De Volendamse oogde ook relaxed in Nanjing. Ze keuvelde tussen de stoten door met haar concurrenten. In haar tweede poging noteerde ze de 20,07, die ze daarna niet meer zou verbeteren. Mitton noteerde in haar tweede stoot 20,36, om daarna uit te halen tot 20,48 in haar zesde en laatste poging.

Jorinde van Klinken, de tweede Nederlandse in de finale, moest genoegen nemen met de twaalfde plaats met 17,72.

Meer uit Sport

Leclerc wint GP Groot-Brittannië, Verstappen valt in slotfase uit

SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.

1 uur geleden
Verstappen valt in slotfase uit bij GP Groot-Brittannië

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.

1 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede bij GP van Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.

1 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en Brouwer winnen toernooi in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.

2 uur geleden
Schuurs met Perez naar derde ronde vrouwendubbel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Demi Schuurs heeft met haar dubbelpartner Ellen Perez uit Australië de derde ronde bereikt van het vrouwendubbel op Wimbledon. De 32-jarige Limburgse tennisster en de Australische versloegen Solana Sierra uit Argentinië en María Camila Osorio uit Colombia in twee sets: 6-3 6-1.

2 uur geleden
Formule 1 houdt Portimão achter de hand als vervanger Abu Dhabi

SILVERSTONE (ANP/DPA) - De Formule 1 heeft het circuit van Portimão achter de hand als vervanger van de laatste grand prix van het seizoen in Abu Dhabi. Volgens de website the-race.com is het Portugese circuit kandidaat voor het geval de races in Qatar of Abu Dhabi op respectievelijk 29 november en 6 december niet door kunnen gaan in verband met de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Van der Poel tipt Pogačar voor tweede Touretappe

TARRAGONA (ANP) - Mathieu van der Poel denkt dat wereldkampioen Tadej Pogačar zondag de grootste kans heeft om de tweede etappe van de Tour de France te winnen. Voor zichzelf ziet de tweevoudig etappewinnaar in de heuvelachtige finale in Barcelona slechts een kleine kans weggelegd. "Maar als er een kansje is, probeer ik dat wel te pakken", zei de 31-jarige wielrenner van Alpecin-Premier Tech tegen aanwezige verslaggevers in de Catalaanse vertrekplaats Tarragona.

3 uur geleden