Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schilder wint na goud op EK indoor zilver bij kogelstoten op WK

Schilder wint na goud op EK indoor zilver bij kogelstoten op WK

NANJING (ANP) - Jessica Schilder heeft een zilveren medaille behaald bij het kogelstoten op de WK indoor in het Chinese Nanjing. De 26-jarige atlete uit Volendam kwam in haar beste poging tot een afstand van 20,07 meter. Ze moest toezien dat de Canadese Sarah Mitton verder stootte met de 4 kilo zware kogel en met een afstand van 20,48 meter het goud bemachtigde.

Mitton prolongeerde haar indoortitel van een jaar geleden in Glasgow. De Amerikaanse Chase Jackson behaalde het brons. Ze kwam met 20,06 meter slechts 1 centimeter minder ver dan Schilder.

De Nederlandse krachtatlete vierde twee weken geleden ook al succes in Apeldoorn, toen ze met een stoot van 20,69 meter haar eerste Europese indoortitel veroverde. Het is haar tweede medaille op een WK indoor. Ze won in 2022 in Belgrado brons. Vorig jaar greep ze naast de medailles op de Olympische Spelen in Parijs, maar prolongeerde ze in Rome wel haar Europese titel outdoor.

Volwassener

Schilder voerde met haar gouden afstand uit Apeldoorn de wereldranglijst aan en gold dus als een kandidate voor een medaille in Nanjing. Het hele indoorseizoen viel ze op met constant verre stoten. "Ik heb gewerkt aan de techniek en het stoten begint nu een beetje stabiel te worden. Constant over de 20 meter stoten geeft dan veel vertrouwen", zei ze eerder dit seizoen over haar vorm. "Ik denk ook dat ik weer wat volwassener ben geworden. Ik kan beter met de spanning omgaan."

De Volendamse oogde ook relaxed in Nanjing. Ze keuvelde tussen de stoten door met haar concurrenten. In haar tweede poging noteerde ze de 20,07, die ze daarna niet meer zou verbeteren. Mitton noteerde in haar tweede stoot 20,36, om daarna uit te halen tot 20,48 in haar zesde en laatste poging.

Jorinde van Klinken, de tweede Nederlandse in de finale, moest genoegen nemen met de twaalfde plaats met 17,72.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

11 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

11 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

14 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

14 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

14 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

20 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden