Schilder wint brons met record bij kogelstoten op WK atletiek
EUGENE (ANP) - Jessica Schilder heeft de Nederlandse atletiekploeg op de tweede dag van de WK atletiek de tweede medaille bezorgd. De 23-jarige atlete uit Volendam behaalde het brons bij het kogelstoten met een Nederlands record van 19,77 meter. Ze kwam tot die afstand in twee van haar zes pogingen. Op de openingsdag pakte de estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd zilver.
De Amerikaanse Chase Ealey veroverde het goud met een stoot van 20,49. De Chinese olympisch kampioene Lijiao Gong won het zilver met 20,39. De Canadese Sarah Mitton noteerde ook 19,77, maar omdat Schilder twee keer die afstand op het scorebord liet zetten, was de derde plek voor haar.
Schilder is de eerste Nederlandse vrouw met een WK-medaille bij het kogelstoten. Bij de mannen ging Rutger Smith haar voor met zilver in 2005 en brons in 2007.
De gespierde atlete uit Noord-Holland is dit jaar internationaal doorgebroken. In maart won ze ook al een bronzen medaille op de WK indoor in Belgrado met een afstand van 19,48. Kort daarvoor had ze de atletiekwereld en zichzelf verrast met een stoot van 19,72 meter in de indoorhal van Apeldoorn. Ze voerde ineens de wereldranglijst aan, maar de afstand werd niet erkend als Nederlands record omdat er te weinig deelnemers waren in die wedstrijd.
In het begin van het jaar deed Schilder meteen van zich spreken door voor het eerst in jaren het Nederlands record te verbeteren. Ze kwam 30 centimeter verder dan Corrie de Bruin, die 24 jaar geleden in Valencia het nationale record op 18,97 had gezet. Schilder stootte 19,26.
Ze zette haar progressie gestaag voort in de buitenlucht door bijna elke wedstrijd het Nederlands record aan te scherpen. Bij de NK in Apeldoorn eind juni zette ze het op 19,68 meter, om vervolgens opnieuw uit te halen in Eugene.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
15 uur geleden