Schilder wint brons met record bij kogelstoten op WK atletiek
EUGENE (ANP) - Jessica Schilder heeft de Nederlandse atletiekploeg op de tweede dag van de WK atletiek de tweede medaille bezorgd. De 23-jarige atlete uit Volendam behaalde het brons bij het kogelstoten met een Nederlands record van 19,77 meter. Ze kwam tot die afstand in twee van haar zes pogingen. Op de openingsdag pakte de estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd zilver.
De Amerikaanse Chase Ealey veroverde het goud met een stoot van 20,49. De Chinese olympisch kampioene Lijiao Gong won het zilver met 20,39. De Canadese Sarah Mitton noteerde ook 19,77, maar omdat Schilder twee keer die afstand op het scorebord liet zetten, was de derde plek voor haar.
Schilder is de eerste Nederlandse vrouw met een WK-medaille bij het kogelstoten. Bij de mannen ging Rutger Smith haar voor met zilver in 2005 en brons in 2007.
De gespierde atlete uit Noord-Holland is dit jaar internationaal doorgebroken. In maart won ze ook al een bronzen medaille op de WK indoor in Belgrado met een afstand van 19,48. Kort daarvoor had ze de atletiekwereld en zichzelf verrast met een stoot van 19,72 meter in de indoorhal van Apeldoorn. Ze voerde ineens de wereldranglijst aan, maar de afstand werd niet erkend als Nederlands record omdat er te weinig deelnemers waren in die wedstrijd.
In het begin van het jaar deed Schilder meteen van zich spreken door voor het eerst in jaren het Nederlands record te verbeteren. Ze kwam 30 centimeter verder dan Corrie de Bruin, die 24 jaar geleden in Valencia het nationale record op 18,97 had gezet. Schilder stootte 19,26.
Ze zette haar progressie gestaag voort in de buitenlucht door bijna elke wedstrijd het Nederlands record aan te scherpen. Bij de NK in Apeldoorn eind juni zette ze het op 19,68 meter, om vervolgens opnieuw uit te halen in Eugene.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
9 uur geleden