Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schilder verovert als eerste Nederlandse wereldtitel kogelstoten

Schilder verovert als eerste Nederlandse wereldtitel kogelstoten

TOKIO (ANP) - Jessica Schilder heeft op de WK atletiek in Tokio het goud veroverd bij het kogelstoten. De 26-jarige atlete uit Volendam kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 20,29 meter en troefde daarmee alle concurrenten af. Ze is de eerste Nederlandse wereldkampioene op dit onderdeel.

Schilder meldde na de kwalificaties in de ochtend dat haar lichaam vermoeid is na een lang seizoen. Daarin boekte ze al succes door in maart goud te winnen op de EK indoor in Apeldoorn met een Nederlands record van 20,69 meter en twee weken daarna zilver te veroveren op de WK indoor in Nanjing (China).

Twee blikjes energiedrank moesten haar oppeppen, zei ze. Die mochten aanvankelijk niet baten, want ze kwam in haar eerste vijf pogingen niet over de 20 meter en een medaille leek verkeken. Maar in haar laatste stoot gooide ze alles eruit, met het grootste succes in haar carrière als gevolg.

Tweede plak

De Amerikaanse Chase Jackson maakte het nog spannend, want ook zij kwam ruim over de 20 meter in haar laatste poging. Haar kogel landde 8 centimeter minder ver: 20,21. De Nieuw-Zeelandse Maddison-Lee Wesche behaalde het brons met 20,06.

Het is Schilders tweede WK-medaille. Ze haalde in Eugene in 2022 al eens brons. Ze is tevens tweevoudig Europees kampioene. Deze zomer voegde ze ook nog vier overwinningen in de Diamond League aan haar palmares toe.

Krachtsuitbarsting

Schilder kwam in de finale in het nagenoeg uitverkochte Japan National Stadium stroef op gang. Ze moet het hebben van een snelle draai in de ring, maar die bracht haar na vijf pogingen niet verder dan 19,51 en de vierde plaats in de tussenstand. Een ultieme stoot was nodig voor goud en inmiddels kan Schilder zo goed omgaan met de druk, dat ze in die laatste draai de snelheid vond voor de perfecte krachtsuitbarsting.

Meer uit Sport

Verstappen op pole in Bakoe na chaotische kwalificatie

BAKOE (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Azerbeidzjan vanaf poleposition. In een door crashes ontsierde kwalificatie in Bakoe was de regerend wereldkampioen in de Red Bull de enige die een eerder neergezette tijd van Carlos Sainz in de Williams kon verslaan.

12 minuten geleden
Estafettevrouwen 4x400 meter ook naar finale op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich in navolging van de mannen ook geplaatst voor de finale op de WK in Tokio. Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Myrte van der Schoot en Lisanne de Witte renden in de tweede van twee series naar de derde plaats in een tijd van 3.24,03. Die klassering betekende een directe doorgang naar de finale op zondag.

2 uur geleden
Estafettemannen door naar finale 4x400 meter op WK atletiek Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen zijn er op de WK atletiek in Tokio in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de 4x400 meter. Jonas Phijffers, Eugene Omalla, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia eindigden in de eerste van twee series als derde en dat was goed voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op zondag.

3 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in derde training in Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 kwam in zijn Red Bull tot een tijd van 1.41,445. De Brit Lando Norris was in de McLaren ruim twee tienden van een seconde sneller op het stratencircuit van Bakoe. Zijn teamgenoot Oscar Piastri, de leider in het kampioenschap, reed de derde tijd.

4 uur geleden
Griekspoor verliest in tweede ronde Chengdu van Japanse qualifier

CHENGDU (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Chengdu. De beste Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Japanse qualifier Taro Daniel: 6-3 4-6 3-6.

6 uur geleden
Europees kampioene Schilder naar finale kogelstoten op WK Tokio

TOKIO (ANP) - Jessica Schilder heeft zich geplaatst voor de finale van het kogelstoten op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige atlete uit Volendam noteerde in de kwalificaties een afstand van 18,98 meter en die was ruimschoots voldoende om later zaterdag (12.54 uur) te strijden om de medailles in het Japan National Stadium.

8 uur geleden
Tennisster Rus bereikt laatste vier op graveltoernooi Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de laatste vier van het WTA 125-toernooi in het Italiaanse Tolentino bereikt. De Nederlandse tennisster won in twee sets van de Georgische Ekaterine Gorgodze: 6-0 6-1.

18 uur geleden