Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schilder verbetert opnieuw Nederlands record kogelstoten

Schilder verbetert opnieuw Nederlands record kogelstoten

CHORZÓW (ANP) - Atlete Jessica Schilder heeft haar Nederlands record kogelstoten wederom verbeterd. Drie weken nadat ze bij de WK in Eugene brons pakte met een afstand van 19,77 meter, stootte ze de kogel bij de Diamond League in de Poolse stad Chorzów 7 centimeter verder. Met 19,84 meter eindigde Schilder als tweede, achter de Amerikaanse wereldkampioene Chase Ealey (20,38).

Ealey had vorige maand in eigen land de wereldtitel veroverd met een afstand van 20,49 meter. De 23-jarige Schilder, die dit jaar internationaal doorbrak en in maart ook al brons pakte bij de WK indoor in Belgrado, begon in Chorzów met een ongeldige poging. Bij haar tweede poging verbeterde ze opnieuw haar Nederlands record, iets wat ze dit jaar al een paar keer deed. Het lukte Schilder daarna niet om de kogel nog verder te stoten.

In het Diamond League-klassement staat de Volendamse ook op de tweede plaats achter Ealey. Schilder doet later deze maand mee aan de EK in München.

Meer uit Sport

Tennissers spelen om recordbedrag op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Voor de tennissers die deelnemen aan de US Open in New York ligt een recordbedrag klaar. Het vierde en laatste grandslamtoernooi van het jaar keert dit jaar 90 miljoen dollar uit aan prijzengeld, omgerekend ruim 77 miljoen euro. Dat is 20 procent meer dan vorig jaar en het hoogste bedrag ooit gekoppeld aan een tennistoernooi.

51 minuten geleden
Giro d'Italia begint volgend jaar in Bulgarije

SOFIA (ANP) - De Giro d'Italia gaat in 2026 van start in Bulgarije. Dat heeft de minister van Toerisme Miroslav Borshosh bekendgemaakt tijdens een persconferentie met zijn collega van Sport Ivan Peshev. Zij kregen van de regering toestemming de onderhandelingen met Giro-organisator RCS af te ronden.

4 uur geleden
Basketbalsters in WNBA hebben genoeg van dildo-gooiende fans

ATLANTA (ANP/BELGA) - Een man die tijdens een basketbalwedstrijd in de Amerikaanse vrouwencompetitie WNBA een dildo op het speelveld gooide, heeft een stadionverbod gekregen. Het voorval gebeurde tijdens een duel tussen Atlanta Dream en Golden State Valkyries en kreeg, tot onvrede van de speelsters, inmiddels navolging.

5 uur geleden
Russische doping-klokkenluiders vrezen VS te moeten verlaten

BERLIJN (ANP) - Klokkenluiders Vitali Stepanov en Joelia Stepanova, die een door de Russische staat ondersteund dopingprogramma onthulden in 2014, vrezen dat ze de Verenigde Staten moeten verlaten. Ze wachten al jaren op asiel. Dat zegt Stepanov, een voormalig official van het Russische antidopingbureau Rusada, in een bericht van de Duitse tv-zender ARD.

7 uur geleden
Aanvoerder Brinkman weet dat hockeyers niets aan komt waaien

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers willen opnieuw bewijzen dat ze de beste van Europa zijn. De olympisch kampioen begint deze maand als titelverdediger aan het EK in Mönchengladbach. "We moeten heel hard werken om de concurrentie voor te blijven, als je dat überhaupt al mag zeggen", kijkt aanvoerder Thierry Brinkman vooruit. "Er komt je in het internationaal hockey niets, maar dan ook helemaal niets aanwaaien."

10 uur geleden
Tennisster Osaka dichter bij eerste titel in vierenhalf jaar

MONTREAL (ANP/AFP/RTR) - Viervoudig grandslamkampioene Naomi Osaka is weer een stap dichter bij haar eerste tennistitel in vierenhalf jaar. De 27-jarige Japanse versloeg de Oekraïense Elina Svitolina in Montreal (6-2 6-2) en is doorgedrongen tot de halve finales. Osaka behoort voor het eerst sinds 2022 tot de laatste vier van een WTA 1000-toernooi.

10 uur geleden
Wielrenner Jakobsen keert over een week terug na pauze

AMSTERDAM (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen viert over een week zijn rentree in de Ronde van Denemarken. De Nederlandse sprinter laste in maart een pauze in om een doorstromingsbeperking in zijn benen. "Na een lange herstelperiode, zal Fabio volgende week weer racen", meldt zijn ploeg Picnic PostNL.

1 dag geleden